MENU

Musical "Alicja w Krainie Czarów"

ALICJA W KRAINIE CZARÓW Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla to jedna z najbardziej znanych książek
na całym świecie – pełna absurdalnego humoru,niezwykłych postaci i nieprzewidywalnych zdarzeń. Wielka popularność opowieści o rezolutnej dziewczynce, która trafia do świata  czarów i niekończącej się fantazji sprawiła, że dziś jest ona znana nie tylko z książek, ale również – jako nieskończone źródło inspiracji– z filmów oraz spektakli teatralnych i baletowych.CEA-Filharmonia Gorzowska postanawia dołączyć do grona miłośników tej niezwykłej historii i zaprasza do udziału we wspólnej zabawie, jaką będzie realizacja musicalu „Alicja w krainie czarów”! Jeśli uwielbiacie śpiew, kochacie taniec i macie aktorskie zacięcie – koniecznie spróbujcie swoich sił w naszym projekcie! Połączone siły najmłodszych wykonawców, doświadczonych śpiewaków i tancerzy, muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej oraz profesjonalnej ekipy realizatorskiej złożą się na wyjątkowy efekt końcowy, jakim będzie wystawienie muzycznej opowieści o Alicji i krainie fantazji na estradzie gorzowskiej filharmonii. Zapewniamy, że zachwyci ona nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
Musical „Alicja w Krainie Czarów” to inicjatywa artystyczna i edukacyjna, której przyświeca idea BUDZENIA i ROZWIJANIA TALENTÓW. Udziałem w projekcie chcemy zainteresować młodych ludzi, którzy czują w sobie pasję wokalną, aktorską i taneczną, szukają okazji, aby ją rozwinąć i marzą o tym, by podzielić się nią z innymi. 
Zapraszamy również tych wszystkich, którzy nie są pewni do końca swoich możliwości – być może to właśnie ta chwila, by się o tym przekonać!
Do ról w naszym musicalu szukać będziemy osób pozytywnych, kreatywnych i chętnych na przygodę z muzyką oraz sceną. W poszukiwaniach pomogą nam castingi, na których każdy indywidulanie będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności.


 
Wyłoniona grupa młodych wykonawców rozpocznie następnie ciężką pracę nad przygotowaniem muzycznej wersji „Alicji w Krainie Czarów”, a do scenicznego debiutu przygotują ich specjaliści w dziedzinie śpiewu, gry aktorskiej i tańca; w trakcie przygotowań do musicalu będzie również czas na pracę z zawodową orkiestrą, solistami – śpiewakami, dyrygentem i reżyserem. Specjalnie dla potrzeb realizacji musicalu powstaną muzyka, libretto, scenografia i kostiumy.

FACEBOOK       REGULAMIN CASTINGU DO PROJEKTU ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Przygotowanie musicalu „Alicja w Krainie Czarów” będzie składało się z kilku etapów. Oto one:


5-6 września / CASTINGI w godzinach 9:00-12:00
Prezentacje wokalno-aktorskie i taneczne, podczas których wyłonimy „NAJLEPSZYCH” (sugerowany wiek kandydatów od 10 lat).
Poszukiwać będziemy osób, które wcielą się w role solowe oraz chórzystów i tancerzy. Szczegóły dotyczące castingu i pełnej obsady zostaną podane w osobnym Regulaminie.

wrzesień-październik / WARSZTATY
Czas intensywnej pracy wokalno-aktorskiej i choreograficznej naszych młodych wyknawców, pod okiem specjalistów od śpiewu, aktorstwa i tańca.

listopad / PRÓBY DO MUSICALU
Początek scenicznych przygotowań do premiery pod okiem reżysera.

30 listopada-3 grudnia / PRÓBY SCENICZNE
Próby sceniczne z udziałem wszystkich wykonawców:„młodej kadry”, solistów, orkiestry i dyrygenta.

4-5 grudnia / POKAZY PRZEDPREMIEROWE
Koncerty w CEA-Filharmonii Gorzowskiej
dla pierwszych widzów  

6 grudnia / MIKOŁAJKOWA PREMIERA
oficjalna premiera „Alicji w Krainie Czarów”
w CEA-Filharmonii Gorzowskiej Dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

 


virtualnetia  projektowanie stron internetowych