MENU

AKADEMIA MUZYKI SEZON 2018/2019

AKADEMIA MUZYKI
GRUPA WIEKOWA: DZIECI PRZEDSZKOLNE, UCZNIOWIE MŁODSZYCH KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
 
Akademia Muzyki to adresowany do dzieci i młodzieży cykl audycji muzycznych, którego celami są systematyczne upowszechnianie wiedzy o muzyce, kompozytorach, instrumentach, epokach i stylach muzycznych, a także nauka świadomego obcowania z muzyką klasyczną. Formuła comiesięcznych spotkań łączy w sobie elementy koncertu oraz minilekcji opartej w dużej mierze na interakcji z młodymi uczestnikami. Każda audycja to muzyka na żywo w wykonaniu zawodowych muzyków, ciekawy komentarz prowadzącego, oraz multimedia, które świetnie uzupełniają i ilustrują temat każdego spotkania. Dodatkowym atutem wszystkich działań edukacyjnych prowadzonych przez Filharmonię Gorzowską jest profesjonalna przestrzeń koncertowa, która – dzięki swojej doskonałej akustyce – stanowi najlepsze miejsce odbioru muzyki, sama zaś obecność w obiekcie filharmonii to bardzo istotny element szeroko rozumianej edukacji kulturalnej. 

Tematem przewodnim Akademii Muzyki w sezonie 2018/2019 będzie muzyka polska w bardzo różnych wydaniach – od klasyki, przez muzykę ludową i rozrywkową, po melodie z ulubionych polskich bajek.
Audycje odbywają się w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej. Poprowadzą je grające na co dziń w Orkiestrze Filharmonii Gorzowskiej: Natalia Makuch, Anna Rutkiewicz i Katarzyna Winkieicz. 
  
Przed dokonaniem zgłoszenia do udziału w audycjach z cyklu Akademia Muzyki prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH W SEZONIE 2018/2019 << kliknij i przeczytaj
 
Kalendarz audycji z cyklu AKADEMIA MUZYKI w sezonie 2018/2019

 
KLASYCZNI GIGANCI
1-4 października 2018
9:00, 10:00, 11:00
Zapraszamy na spotkanie z muzyką kompozytorów, których twórczość okazała się kamieniem milowym w rozwoju muzyki polskiej. Naszym specjalnie skonstruowanym muzykolotem wyruszymy w podróż do przeszłości i spróbujemy rozstrzygnąć, kto zasługuje na miano największego giganta polskiej muzyki klasycznej. Audycje poprowadzi Katarzyna WInkiewicz.
 
JAK MONIUSZKO I CHOPIN POLSKĘ KOCHALI  
5-8 listopada 2018
9:00, 10:00, 11:00
W listopadzie będzie okazja, by udowodnić nie tylko to, że Polacy muzykę komponowali, ale przede wszystkim to, że robili to po mistrzowsku. Bohaterami naszego spotkania będą zatem dwaj wybitni twórcy – Stanisław Moniuszko i Fryderyk Chopin. Słuchając kompozycji obu mistrzów, przyjrzymy się m.in., jaką rolę w ich muzycznych sukcesach odegrała Polska. Audycje poprowadzi Natalia Makuch.
 
HEJ KOLĘDA, KOLĘDA
10-13 grudnia 2018*
9:00, 10:00, 11:00
Polskie kolędy i pastorałki to już stały element grudniowego muzykowania. Przy okazji ich wspólnego przedświątecznego śpiewania, opowiemy Wam o barwnej i ginącej już tradycji kolędowania oraz o towarzyszących jej zwyczajach i postaciach, które trochę bawią, trochę straszą. Opowiemy również o instrumencie, który według wielu mógłby zastąpić całą orkiestrę symfoniczną… Audycje poprowadzi Anna Rutkiewicz.

* zapisy na audycje grudniowe zostaną uruchomione dopiero po wyczerpaniu miejsc na musical Dogonić Pippi
 
Z LUDOWYM PRZYTUPEM
11-14 marca 2019
9:00, 10:00, 11:00
Tańce ludowe, tańce narodowe, piękne kolorowe stroje oraz opowieści o ludowych obrzędach i tradycjach to nasza propozycja na pierwsze wiosenne spotkanie po zimowej przerwie. Z tej okazji naszymi specjalnymi gośćmi będą tancerze Zespołu Tańca Ludowego Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – niezrównani mistrzowie oberków, krakowiaków, polek i innych ludowych wywijasów. Audycje poprowadzi Katarzyna Winkiewicz.
 
ALE HIT!
15-17 kwietnia 2019
9:00, 10:00, 11:00, 12:00
W kwietniu zapraszamy na najbardziej przebojowe i rozrywkowe audycje w całym sezonie. Będzie okazja posłuchać znanych i lubianych polskich hitów ostatnich dekad i przypomnieć lub poznać artystów, którzy dzięki talentowi, osobowości i wielkiej sympatii publiczności stali się prawdziwymi „tygrysami” polskiej piosenki. Audycje poprowadzi Anna Rutkiewicz.
 
FILMOWO, BAJKOWO
6-9 maja 2019
9:00, 10:00, 11:00
Na zakończenie tego sezonu sięgniemy po muzykę srebrnego i wielkiego ekranu. Przypomnimy najbardziej znane motywy muzyczne i piosenki z polskich bajek, które znają i lubią wszystkie dzieci oraz z tych, które pamiętają z dzieciństwa ich rodzice. Przy okazji dorzucimy słowo o sukcesach polskiej animacji filmowej i jej najważniejszych twórcach. Audycje poprowadzi Natalia Makuch. 
 
 
BILETY:
8 zł / dziecko
opiekunowie – wstęp wolny

INFORMACJE I ZAPISY: 
T: 95 73 92 748
T: 95 73 92 700

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 

Realizacja   Virtualnetia.com