MENU

AKADEMIA MUZYKI - SEZON 2020/2021

AKADEMIA MUZYKI
PRZEDSZKOLA i SZKOŁY PODSTAWOWE

 
Akademia Muzyki to adresowany do dzieci i młodzieży cykl audycji muzycznych, który uczy świadomego obcowania z muzyką klasyczną oraz ma na celu systematyczne upowszechnianie wiedzy o utworach, kompozytorach, instrumentach, epokach i stylach muzycznych. Formuła audycji łączy w sobie elementy koncertu oraz lekcji, z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania. Każdy temat omawiany jest w oparciu o odpowiednio dobraną literaturę muzyczną oraz multimedia ilustrujące i uzupełniające omawiane zagadnienia. Dodatkowym atutem audycji prowadzonych przez Filharmonię Gorzowską jest profesjonalna przestrzeń koncertowa, która – dzięki swojej doskonałej akustyce – stanowi najlepsze miejsce odbioru muzyki.

Tematem przewodnim Akademii Muzyki w sezonie 2020/2021 będą wielkie i widowiskowe formy muzyczne. Zaczniemy od teatru antycznego, będącego początkiem wszelkich sztuk scenicznych, by następnie odkrywać kolejno sekrety opery, baletu, operetki, oratorium i musicalu.  
 
Audycje odbywają się w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej i prowadzone są przez muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej: Natalię Makuch, Annę Rutkiewicz i Katarzynę Winkiewicz.

Przed dokonaniem zapisów do udziału w audycjach prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM  << kliknij i przeczytaj 
 
Kalendarz audycji z cyklu AKADEMIA MUZYKI w sezonie 2020/2021
 
POD MASKAMI
28 września – 1 października 2020
9:00, 10:00, 11:00

Na naszym pierwszym spotkaniu będziemy podróżować do bardzo odległej przeszłości, bo aż do czasów starożytnych. Dowiecie się, kogo i za co oklaskiwała na scenach publiczność antycznej Grecji i antycznego Rzymu, dlaczego aktorzy używali masek i czym dla ludzi była wtedy muzyka. Sprawdzimy też, jak słynni bohaterowie starożytnych mitów i legend radzą sobie w muzyce nowożytnej.
 
OPERA MA GŁOS
2-5 listopada 2020
9:00, 10:00, 11:00

Co wspólnego ma opera z teatrem? Kto gra w niej „pierwsze skrzypce” i dlaczego w teatrze operowym muzyków wpuszcza się w kanał? – na te pytania odpowiemy sobie podczas listopadowego spotkania. Zastanowimy się także, czy głos ludzki można nazwać instrumentem muzycznym oraz przypomnimy postać Stanisława Moniuszki – wybitnego polskiego kompozytora i twórcy polskiej opery narodowej.
 
OPOWIEŚCI NA POINTACH
7-10 grudnia 2020
9:00, 10:00, 11:00

Słynny balet „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego dowodzi, że piękne, kolorowe baśnie można nie tylko zagrać w teatrze. Można je również opowiedzieć tańcem! Podczas grudniowych spotkań przypomnimy wam najpiękniejsze fragmenty tego dzieła, a także dowiemy się, czym jest taniec klasyczny. Opowiedzą o nim nasi gości – młodzi tancerze szkoły baletowej. 
 
WIEDEŃ SIĘ BAWI!     
15-18 marca 2021
9:00, 10:00, 11:00

Podczas naszego marcowego spotkania przeniesiemy się do XIX-wiecznego Wiednia, by poznać gatunek muzyczny zwany operetką oraz dowiedzieć się, jaką rolę w jego powstaniu odegrała słynna rodzina Straussów. Sprawdzimy też, jakie tańce cieszyły się wówczas największą popularnością i czym były słynne bale wiedeńskie.
 
ŚPIEW PEŁEN WIARY
19-22 kwietnia 2021
9:00, 10:00, 11:00

Poprzez śpiew można wyrazić bardzo wiele. Wszystko zależy od tego, gdzie i o czym się śpiewa. By sprawdzić, jak, kiedy i dlaczego pisano oraz wykonywano wielkie dzieła wokalne zwane oratoriami, w kwietniu zajrzymy pod dachy kościołów. Nie zabraknie też opowieści o organach, a także o kościelnych dzwonach, ich sercach i dzwonnikach.  
 
GRAJ, ŚPIEWAJ, TAŃCZ!
17-20 maja 2021
9:00, 10:00, 11:00

Teatr, opera, operetka i balet w jednym? Czy to możliwe? Okazuje się, że tak! W maju opowiemy wam o musicalu, który jest wybuchową mieszanką wszystkiego, o czym rozmawialiśmy na poprzednich spotkaniach. Odwiedzimy przy okazji Nowy Jork i posłuchamy największych przebojów z Broadwayu, a także przyjrzymy się kulisom powstawania wielkich musicali.

Koncerty odbywają się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. 
Maksymalna ilość osób w sali - 70

BILETY:
10 zł / dziecko
opiekunowie / wstęp wolny

ZAPISY:
Renata Ochwat
T: 95 73 92 748
Katarzyna Pilawska
T: 95 73 92 700

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com