MENU

AKADEMIA MUZYKI SEZON 2014/2015

Akademia Muzyki to cykle koncertów edukacyjnych i audycji muzycznych, których zadaniem jest systematyczne upowszechnianie wiedzy o muzyce, kompozytorach, instrumentach, formach i stylach muzycznych. Przygotowujemy je nie tylko w celu przekazywania wiedzy, ale przede wszystkim z ukierunkowaniem na aktywny udział uczestniczących w nich dzieci i młodzieży.  Formuła naszych comiesięcznych spotkań w przemyślany sposób łączy program artystyczny w wykonaniu zawodowych muzyków orkiestry Filharmonii Gorzowskiej z elementami ilustrującymi zarówno same utwory, jak i tematy oraz pojęcia wprowadzane i omawiane podczas każdego ze spotkań przez wykwalifikowanego prelegenta opracowującego część merytoryczną projektu. Doskonałym uzupełnieniem wszystkich spotkań jest profesjonalne zaplecze filharmonii, w tym sale koncertowe, gwarantujące najlepszy odbiór muzyki.

Udział w zajęciach Akademii Muzyki wymaga od danej placówki oświatowej złożenia deklaracji udziału na sezon 2014/2015, a każdorazowy udział w zajęciach - wcześniejszej rejestracji terminu drogą elektroniczną lub telefoniczną.
Zapisy do udziału w zajęciach rozpoczną się od dnia 10 września br.


Jednym ze stałych odbiorców naszej oferty edukacyjnej są w każdym sezonie artystycznym przedszkola i szkoły podstawowe. W sezonie  2014/2015 z myślą o nich przygotowaliśmy dwa cykle edukacyjne: „Klasyka z Klasą” (od października do grudnia) oraz „Uwaga – Geniusz” (od marca do maja).
 
CYKL "KLASYKA Z KLASĄ"  

30 września / 1 października 2014 r.
wtorek / środa  
10:00 i 12:00
sala koncertowa
„THE BEST OF...”
NAJWIĘKSZE PRZEBOJE MUZYKI KLASYCZNEJ

 

4 / 5 listopada 2014 r.
wtorek / środa  
10:00 i 12:00
sala koncertowa
MUZYCZNY RAJD PO POLSCE
MOZAIKA MUZYKI KOMPOZYTORÓW POLSKICH

 
5 grudnia 2014
piątek
9:00, 11:00, 13:00
sala koncertowa 
MUSICAL „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”
POKAZY PRZEDPREMIEROWE

 
***

CYKL „UWAGA – GENIUSZ!”
„UWAGA - GENIUSZ!” to  cykl audycji poświęconych  największym kompozytorom w historii muzyki, ich życiu, twórczości i specyfice  stylu; wszystko to w  połączeniu z kolorytem czasów, w których żyli i tworzyli oraz przywołaniem miejsc i okoliczności historycznych, które stawały się dla nich inspiracją. Poznając ich życie, odkrywamy rąbek tajemnicy, jaką jest muzyka. Do naszej muzycznej galerii Geniuszy zaprosiliśmy w tym sezonie artystycznym kompozytorów doby romantyzmu z  Polski, Czech i Rosji, a przy okazji jednych z najwybitniejszych twórców w historii:  Fryderyka Chopina, Antonina Dvořáka  i Piotra Czajkowskiego. O tym, że są to kompozytorzy wielcy i ponadczasowi świadczy fakt, że dziś w bardzo różny sposób  są obecni w naszej kulturze – nie tylko w salach koncertowych filharmonii, ale coraz częściej również w kulturze masowej – filmie, reklamie, muzyce. Nasze audycje mają pomóc w tym, by dotrzeć do źródła – pokazać dzieciom tę wielką muzykę w jej oryginalnym brzmieniu, przypisać do niej konkretne nazwisko i konkretną historię. 

23-26 marca 2015
poniedziałek - czwartek / godziny: 9:00, 10:00, 11:00
sala kameralna

FRYDERYK CHOPIN
W KOLORACH BLACK & WHITE

 
27-30 kwietnia 2015
poniedziałek - czwartek / godziny: 9:00, 10:00, 11:00
sala kameralna
PIOTR CZAJKOWSKI
NA BEZKRESACH WYOBRAŹNI

 
25-28 maja 2015
poniedziałek - czwartek / godziny: 9:00, 10:00, 11:00
sala kameralna
ANTONIN DVOŘÁK  
GENIALNY SYN RZEŹNIKA

 
Koszt udziału ucznia w pojedynczych zajęciach Akademii Muzyki wynosi 5 zł.
Szczegóły dotyczące programu i wykonawców będą zamieszczane w kalendarzu wydarzeń na sezon 2014/2015.
Realizacja   Virtualnetia.com