MENU

FILHARMONIA JUNIORA - SEZON 2020/2021

FILHARMONIA JUNIORA
DLA DZIECI OD 4 DO 6 LAT

 
Filharmonia Juniora to cykl edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym, które chciałyby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z muzyką. Cykl składa się z dziesięciu zajęć realizowanych w ciągu całego sezonu – od września do czerwca. Ich formuła oparta jest na samodzielnym i aktywnym uczestnictwie dzieci w działaniach umuzykalniających,   wspierających także ich rozwój intelektualny i emocjonalny. Przez bezpośredni kontakt z muzykami orkiestry, instrumentami i przeróżnymi dźwiękami dzieci uczą się też słuchania i rozumienia muzyki. Wspólne śpiewanie, zabawy rytmiczne, zgadywanki i proste zadania manualne pomagają im jednocześnie w poznawaniu świata, uczą pracy w grupie oraz rozwijają kreatywność i umiejętność koncentracji.
W sezonie 2020/2021 motywem przewodnim całego cyklu będzie piosenka. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Winkiewicz – muzyk Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej i pedagog szkoły muzycznej.

Przed dokonaniem zapisów do udziału w zajęciach prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM  << kliknij i przeczytaj 
 
Kalendarz spotkań z cyklu FILHARMONIA JUNIORA w sezonie 2020/2021
Z PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT!

 
ZIELONE LATO
14 i 15 września 2020 / 17:00

Jaką fryzurę ma lato, w co się lubi bawić i jaki ma kolor? - te i inne sekrety najcieplejszej pory roku odkryjemy na naszym pierwszym spotkaniu z piosenką. Zajrzymy też na pięciolinię i poznamy jej mieszkańców, a pomoże nam w tym sympatyczna muzyczna gromadka –  Celinka, Danusia, Ewa i Franek. Sprawdzimy ponadto, nazwisko którego kompozytora można zagrać z nut oraz co kryje się pod tajemniczymi nazwami: kanon i fuga.
 
NA POGODĘ I NIEPOGODĘ
12 i 13 października 2020 / 17:00

Jesień potrafi być bardzo różna – raz ciepła i słoneczna, innym razem deszczowa i szarobura;  jednego dnia wprawia nas w dobry humor, drugiego – wpędza w chandrę. Podobnie jest z muzyką, która swoim brzmieniem wywołuje w nas różne emocje i wrażenia – od radości aż po łzy. Wsłuchując się w  muzyczne nastroje, odwiedzimy ponownie pięciolinię, a do naszej wesołej gromadki dołączą Grzesiu, Ania, Henio i Cecylia.
 
NA DUŻEJ SCENIE  
16 i 17 listopada 2020 / 17:00

Scena to dla muzyków wyjątkowe miejsce. To na niej mogą wystąpić przed publicznością, by zaprezentować swój talent oraz zamienić w dźwięki to, co zapisane jest w nutach. Słuchając muzyki mniej poważnej niż zwykle, sprawdzimy, jak powstają rytm i melodia oraz skąd muzycy wiedzą, co i jak zagrać. Będzie też czas na zrobienie własnych instrumentów i wspólne muzykowanie.    
 
HEJ KOLĘDA!
21 i 22 grudnia 2020 / 17:00

Skoro choinka już ustrojona, a pierniki upieczone, czas najwyższy na wspólne śpiewanie kolęd! Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia zabierzemy was w muzyczną podróż po Europie, by posłuchać, jak kolędują we Francji, Hiszpanii, Anglii i Austrii. Razem z naszą wesołą gromadką przypomnimy sobie też nazwy nut oraz zrobimy własną ozdobę choinkową.
 
W KARNAWALE TAŃCZ I SZALEJ!
18 i 19 stycznia 2021 / 17:00

Jak przystało na karnawał, styczniowa Filharmonia Juniora będzie pełna tanecznych rytmów i melodii. Porozmawiamy o tym, jakie tańce znamy i które z nich lubimy najbardziej oraz dowiemy się, kiedy taniec jest obrzędem, kiedy rozrywką, a kiedy sztuką. Będzie też czas na naukę prostych kroków i figur tanecznych. Uwaga tancerze – nie zapomnijcie o karnawałowych przebraniach!
 
GDZIE ZAKWITA JABŁONECZKA
15 i 16 lutego 2021 / 17:00

W lutym zaprosimy was na wyjątkowe spotkanie z muzyką ludową i wspólną wycieczkę po Polsce. Odwiedzimy różne regiony naszego kraju, poznamy ich nazwy oraz najważniejsze tradycje i obrzędy. Dowiemy się, kto komponował muzykę na polskich wsiach i co sprawiło, że przetrwała aż do dziś. Przypomnimy też gorzowską legendę o tajemniczej studni czarownic.  
 
NIEWIDZIALNA ORKIESTRA 
15 i 16 marca 2021 / 17:00

Na wielkich muzycznych scenach nie zawsze główną rolę gra orkiestra. Tak jest na przykład w  balecie, operze czy operetce, gdzie musi ustąpić miejsca śpiewakom, chórowi lub tancerzom. W marcu sprawdzimy, jak muzyka trafiła do teatru, gdzie chowa się orkiestra, gdy jej nie widać i po co pisze się muzykę do filmów.
 
FILHARMONIA POD LUPĄ
19 i 20 kwietnia 2021 / 17:00

Jak na co dzień wygląda praca w filharmonii? Ile osób musi wykonać swoje zadania, żeby  wszystko działało jak należy? Na czym polega organizacja koncertów i czy wystarczy sama orkiestra, żeby koncert mógł się odbyć? Co kryją piętra i korytarze budynku? Żeby znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania, przeprowadzimy wspólnie dziennikarskie śledztwo i wyruszymy na wycieczkę po filharmonii. Przy okazji dowiemy się też, na czym polega praca dziennikarza. 
 
ALE SZTUKA!
17 i 18 maja 2021 / 17:00

Co to jest sztuka nowoczesna i czym jest dla niej tradycja? Dlaczego czasem nas zachwyca, czasem odstrasza, czasem zaskakuje, a czasem w ogóle jej nie rozumiemy? Kim jest artysta postępowy? Co to znaczy, że dzieło jest abstrakcyjne? – na te skomplikowane pytania spróbujemy odpowiedzieć, słuchając utworów polskich kompozytorów współczesnych i tworząc wielki kolaż oparty na naszych muzycznych skojarzeniach.  
 
CO W TRAWIE PISZCZY?
14 i 15 czerwca 2021 / 17:00

Co piszczy w trawie, co śpiewa w koronach drzew, co bzyczy, a co szumi w powietrzu? – odpowiedzi na te pytania poszukamy na naszych przedwakacyjnych zajęciach pod chmurką. Zastanowimy się też, jakie inne odgłosy i dźwięki można usłyszeć w otaczającej nas przyrodzie oraz sprawdzimy, jak potrafią ją naśladować instrumenty muzyczne. Będzie też słówko o ekologii. Na zakończenie wystawimy wspólnie mini spektakl muzyczno-przyrodniczy.  

Koncerty odbywają się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego. 
Maksymalna ilość osób na zajęciach - 15.
Osoby dorosłe prosimy o zabranie maseczek.


BILETY:
25 zł / dziecko

ZAPISY:
Renata Ochwat
T: 95 73 92 748
Katarzyna Pilawska
T: 95 73 92 700

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com