MENU

ELEMENTARZ MUZYCZNEGO RACZKOWANIA

Szanowni Rodzice, zanim wybierzecie się do nas na kolejne spotkanie z cyklu Muzyczne Raczkowanie, zachęcamy do przeczytania krótkiego „elementarza” , w którym przedstawiamy w kilku punktach główne założenia naszych wspólnych spotkań:
 1. Nasze spotkania to forma mini-koncertów, których główne hasło to „UCZYMY SŁUCHAĆ” , zatem wszystkich obowiązuje zasada: JAK NAJMNIEJ SŁÓW, JAK NAJWIĘCEJ MUZYKI i WSPÓLNEJ ZABAWY.
 2. Abyście Państwo jak najprzyjemniej i najbardziej komfortowo spędzili czas w towarzystwie swoich  milusińskich, spotkania odbywać się będą w dwóch grupach - do pierwszej z nich zapraszamy mamy w ciąży oraz rodziców z dziećmi 0-1,5 roku, do drugiej - rodziców z dziećmi w wieku 1,5 - 4 lata.
 3. Nasze spotkania to doskonały  sposób na WSPÓLNE spędzenie czasu rodziców / opiekunów i dzieci – tych już narodzonych, jak i tych, które czekają jeszcze, by przyjść na świat.  Na naszych spotkaniach WSPÓLNIE zawsze będzie oznaczać RAZEM i BLISKO SIEBIE.
 4. Bardzo ważną dla nas wszystkich rzeczą jest , by dzieci były w trakcie całego spotkania W POBLIŻU RODZICÓW, aby rodzice starali się nie odwracać uwagi swoich pociech, nie dawali im zabawek, w miarę możliwości nie karmili, nie poili w trakcie koncertu, a zdjęcia robili jak najbardziej dyskretnie. Chodzi o to, aby stworzyć dzieciom odpowiednie warunki do odbioru muzyki i zredukować „okoliczności”, które mogą rozpraszać uwagę.
 5. Planujemy, by podczas jednego spotkania na sali było 20-30 dzieci wraz z rodzicami / opiekunami.  
 6. Czas koncertu nie będzie dłuższy niż 40 minut.
 7. Przestrzeń Waszego WSPÓLNEGO BYCIA RAZEM będzie symbolicznie wyznaczał  specjalny    muzyczny LATAJĄCY  DYWAN (wchodzimy-startujemy-słuchamy i bawimy się-lądujemy), który na 40 minut oderwie się od ziemi i zabierze Was razem z dziećmi w podróż w głąb Waszej dziecięcej natury.
 8. Zawsze przed wejściem na DYWAN, pamiętajmy o ściągnięciu butów, warto więc ubrać na tę okazję miłe przytulne skarpetki, by poczuć się jak najbardziej DOMOWO. Wasze kocyki, maty, poduszki i inne przytulne akcesoria – mile widziane J 
 9. Na muzycznym DYWANIE przestają obowiązywać reguły sali koncertowej – zapominamy o rzędach i krzesłach, a rodzice razem z dziećmi SIADAJĄ NA DYWANIE. Każdy z nas na DYWANIE  szuka  najwygodniejszej dla siebie pozycji, tak, by być jak najbliżej swoich pociech i jak najbardziej komfortowo słuchać muzyki. 
 10. Każdy rodzic / opiekun bierze aktywny udział w spotkaniu i chętnie włącza się w animacje i współpracę z moderatorem, w myśl idei AKTYWNEGO DOŚWIADCZANIA MUZYKI  – na każde spotkanie przygotujemy przede wszystkim dla Was, RODZICÓW,  proste zabawy muzyczne i rytmiczne oraz śpiewanki, które będziecie mogli powtarzać również  w domu.  
 11. Dla rodziców z pociechami  o temperamencie większym niż przeciętny przygotujemy STREFĘ UWALNIANIA ENERGII, gdzie w „kryzysowej sytuacji” nieco bardziej „twórczo” będziecie mogli posłuchać muzyki.   
 12. Ze swojej strony gwarantujemy Państwu i Waszym dzieciom muzykę w najlepszym wykonaniu i na najwyższym poziomie artystycznym. Wykonawcami będą małe kameralne składy, a repertuar będzie odpowiadał specyfice naszych spotkań.
Realizacja   Virtualnetia.com