MENU

niedziela 26 sierpnia 2018
16:00
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
kup bilet
MATEUSZ KRZYŻOWSKI / FORTEPIAN

Mateusz Krzyżowski - urodził się w 1999 w Tychach. Grę na instrumencie rozpoczął w wieku 5 lat w szkole muzycznej Yamaha pod kierunkiem Jarosława Kwasa. Szybko zauważono u niego Talent oraz wrażliwość muzyczną. Po niespełna dwóch latach swoją dalszą edukację rozpoczął w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach w klasie fortepianu Pani mgr Bożeny Furmańskiej. Jego zainteresowania obejmują rozległe regiony związane z twórczością artystyczną, począwszy od wirtuozerii instrumentalnej poprzez muzykę wokalną od baroku do współczesności, do muzyki improwizacji oraz prób własnej kompozycji. Mateusz jest laureatem wielu konkursów Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych. Gra jako solista oraz w zespołach kameralnych o różnych składach.

Bierze czynny udział w letnich i zimowych warsztatach pianistycznych w Krynicy-Zdroju, Lusławicach u boku wybitnych prof.: Andrzeja Jasińskiego, Joanny Ławrynowicz-Just, Wojciecha Świtały, Andrzeja Tatarskiego, Janusza Olejniczaka, Karola Radziwonowicza, Olgi Łazarskiej.

Od 2009 roku należy do Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Wybitnie Zdolnych z siedzibą w  Warszawie. W latach 2009-2013, 2016-2017 stypendysta ,,Tyskich Orłów” w dziedzinie kultury i sztuki przyznane  przez Prezydenta  miasta Tychy. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci z siedzibą w Warszawie.

Koncertował w takich miejscach jak: Zamek Królewski w Warszawie, zamek w Pszczynie, Filharmonii Śląskiej, Rzeszowskiej, Kowieńskiej, Łódzkiej, Świętokrzyskiej oraz w siedzibie NOSPR w Katowicach, za granicą we Francji, na Ukrainie, w Niemczech, na Litwie, Słowacji, Węgrzech. Koncertował z orkiestrą kameralną miasta Tychy ,,Aukso” pod dyrekcją Marka Mosia oraz z orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej.
 
Zakończył edukację w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr Sebastiana Nawrockiego. Obecnie student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Profesor Joanny Ławrynowicz-Just.


PROGRAM:

FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
Etiuda e-moll op. 25 nr 5
Ballada g-moll op. 23
Polonez As-dur op. 53

***

LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827)
Sonata nr 26 Es-dur op. 81a
   Das Lebewohl (Pożegnanie)
   Abwesenheit (Nieobecność)
   Das Wiedersehen (Powrót)


CLAUDE DEBUSSY (1862-1918)
4 Preludia z II zeszytu
   Brouillards (Mgły)
   Feuilles mortes (Zwiędłe liście)
   La puerta del Vino (Brama wina)
   Les fees sont d`exquises danseuses (Wróżki są wybornymi tancerkami)


FERENC LISZT (1811-1886)
Etiuda transcendentalna f-moll nr 10

KAROL SZYMANOWSKI (1882-1937)
Mazurek op. 50 nr 11
Fantazja op. 14

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com