MENU

piątek 7 grudnia 2018
19:00
KONCERT ZIMOWY
kup bilet
Grudzień to najlepsza okazja, by przypomnieć jedno z najbardziej lubianych i kojarzonych z czasem świątecznym dzieł Arcangelo Corellego – Concerto grosso nr 8 g-moll „Na Boże Narodzenie” (Fatto per la Notte di Natale, 1690?). Ten pochodzący z cyklu 12 utworów z opusu 6 koncert składa się z pięciu lub sześciu krótkich części. Za sprawą licznych zmian tempa i tonacji każda z nich mieni się całą gamą nastrojów.
 
Z kręgu muzyki barokowej pochodzą również dwa koncerty fletowe skomponowane przez muzycznego spadkobiercę Corellego – Antonia Vivaldiego. Słynny wenecjanin jako pionier dzieł koncertowych na instrumenty dęte doskonale wykorzystał moment triumfalnego wkroczenia fletu poprzecznego na estrady koncertowe. Traktując go w swoich utworach iście wirtuozowsko, w mistrzowski sposób pokazał pełnię jego możliwości.
 
W drugiej części koncertu posłuchamy arcyromantycznej Serenady E-dur na orkiestrę smyczkową (1875) Antonína Dvořáka, która jest jednym z najpiękniejszych dzieł w swoim gatunku.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
Łukasz Długosz / flet
Agata Długosz / flet

PROGRAM:
ARCANGELO CORELLI (1653-1713)
Concerto grosso g-moll op. 6 nr 8 Na Boże Narodzenie
 
ANTONIO VIVALDI (1678-1741)
Koncert na 2 flety, orkiestrę smyczkową i basso continuo g-moll RV 103
Koncert na 2 flety, orkiestrę smyczkową i basso continuo C-dur RV 533
 
ANTONÍN DVOŘÁK (1841-1904)
Serenada na orkiestrę smyczkową E-dur op. 22

BILETY: 
45 zł / normalny
38 zł / ulgowy
32 zł / balkon

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 

Realizacja   Virtualnetia.com