MENU

czwartek 14 lutego 2019
19:00
CELULOID - KONCERT WALENTYNKOWY
kup bilet
Projekt Celuloid to hołd złożony najpiękniejszym melodiom i tematom z repertuaru polskiej muzyki filmowej. Za jego powstaniem stoi dwójka czołowych polskich gitarzystów jazzowych – Marek Napiórkowski i Artur Lesicki. Utwory, które usłyszymy podczas koncertu, pochodzą z płyty Celuloid nominowanej w 2015 roku do nagrody Fryderyk w kategorii jazzowy album roku.
 
Cel artystów był jeden: wydobyć i pokazać to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich gigantów muzyki filmowej uzupełnia piękny temat z filmu Pożegnanie z Marią, do którego muzykę napisał Mistrz Tomasz Stańko. Celuloid to również autorskie utwory obu gitarzystów, nawiązujące klimatem do dawnych polskich filmów nagrywanych na celuloidowej taśmie. Muzyka z niezapomnianych obrazów filmowych i telewizyjnych w wykonaniu tak znakomitego duetu gitarzystów z towarzyszeniem orkiestry to połączenie artyzmu, wirtuozerii, szlachetnego brzmienia i nostalgii za tym, co minęło bezpowrotnie.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Rafał Karasiewicz / dyrygent
Marek Napiórkowski / gitara
Artur Lesicki / gitara

PROGRAM:
ANDRZEJ KURYLEWICZ
Lalka
 
TOMASZ STAŃKO
Pożegnanie z Marią
 
MAREK NAPIÓRKOWSKI
Teatr
Celuloid
 
JERZY „DUDUŚ” MATUSZKIEWICZ
Wojna domowa
 
KRZYSZTOF KOMEDA
Prawo i pięść
 
ARTUR LESICKI
Crazy Script
 
ANDRZEJ KORZYŃSKI
Człowiek z żelaza
 
WOJCIECH KILAR
Śmierć i dziewczyna
 
MAREK NAPIÓRKOWSKI
Vietato Fumare
Celuloid – reprise
 
BILETY: 
50 zł / normalny
42 zł / ulgowy
32 zł / balkon

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com