MENU

niedziela 5 maja 2019
21:00
MUZYKA Z WIZJĄ – NOON
MAJÓWKA Z FILHARMONIĄ
kup bilet
W ramach tegorocznej Majówki z Filharmonią zapraszamy na koncert Mikołaja Bugajaka znanego szerszej publiczności jako NOON. To jeden z najlepszych producentów muzycznych w kraju. Na koncie ma przynajmniej kilka płyt, które zasłużyły na miano klasycznych. Prowadzi również wytwórnię Nowe Nagrania, wydającą muzykę polskich, młodych producentów.
 
Słynący z nieszablonowego podejścia do muzyki rozpoczął karierę jako producent, tworząc sukces takich artystów jak Grammatik – album Światła miasta (2000) oraz Pezet – albumy Muzyka klasyczna (2002) i Muzyka poważna (2004). NOON to jednak przede wszystkim muzyka instrumentalna, zawarta na czterech minialbumach: Bleak Output (2001), Gry Studyjne (2003), Pewne sekwencje (2008) oraz Dziwne dźwięki i niepojęte czyny (2010), z których każdy utrzymany jest w innej stylistyce. W roku 2018 ukazał się jego nowy, długo oczekiwany album Algorytm.
 
Muzyczna droga artysty wiedzie od instrumentalnego hip hopu, przez muzykę elektroniczną, aż do kompozycji akustycznych. W każdym z tych odległych od siebie światów odnaleźć można charakterystyczne brzmienie oraz znakomicie dobrane sample. Przygotowując się do koncertu, NOON ponownie rozbił każdy utwór na czynniki pierwsze, by móc swobodnie improwizować na żywo. W trakcie swojego występu zaprezentuje materiał z premierowego albumu Algorytm. Nie zabraknie również jego wcześniejszych utworów – w bogatszych, bardziej rozbudowanych aranżacjach. Na scenie będzie mu towarzyszyć Marcin Awierianow (perkusja) i Piotr Połoz (bas), obaj znani m.in. z zespołu Psychocukier.

WYKONAWCY:
Mikołaj Bugajak / NOON
Marcin Awierianow
Piotr Połoz
 
PLAC SZTUK
WSTĘP WOLNY

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 

Realizacja   Virtualnetia.com