MENU

piątek 10 maja 2019
19:00
CZWÓRKA Z FANTAZJĄ
KONCERT KAMERALNY
kup bilet
Obój i rożek angielski – dwa instrumenty dęte o wyjątkowo pięknym, miękkim i głębokim brzmieniu. Okazją, by ich posłuchać będzie ostatni koncert kameralny w sezonie. Na program złożą się utwory napisane na obój lub rożek oraz trzy instrumenty smyczkowe. Skrzypce, altówka i wiolonczela, w zależności od charakteru kompozycji, będą jednak nie tylko akompaniamentem, ale i równorzędnymi partnerami w muzycznym dialogu z głosem instrumentów dętych. Nie zabraknie też kompozycji na trio smyczkowe czy obój solo.
 
Dwie kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta to: będący mistrzowskim połączeniem stylu koncertującego z kameralnym Kwartet obojowy F-dur (1781) oraz medytacyjne w nastroju i bardzo śpiewne za sprawą partii solowej Adagio na rożek angielski, skrzypce, altówkę i wiolonczelę (1789). Z ducha klasycystyczne jest również Schubertowskie trio smyczkowe (1816); bo choć pisane już w XIX wieku, pełne jest blasku i lekkości – tak charakterystycznych zwłaszcza dla klasyków wiedeńskich.   

Po Mozarcie i Schubercie przyjdzie czas na muzykę ubiegłego wieku – trzy etiudy Gillesa Silvestriniego z inspirowanego obrazami największych francuskich malarzy doby impresjonizmu zbioru Sześciu etiud na obój solo, należacego do najczęściej granych współczesnych utworów na obój oraz na skrzący się nastrojami, detaliczny w melodyce i swobodny w formie Phantasy Quartet (1932) Benjamina Brittena.

WYKONAWCY:
Daniel Bernardino / obój
Paulina Wąsik / skrzypce
Wiktor Rudzik / altówka
Natalia Makuch / wiolonczela

PROGRAM:
WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)
Kwartet na obój, skrzypce, altówkę i wiolonczelę K. 370

FRANZ SCHUBERT (1797-1828)
Trio smyczkowe B-dur D.471 

WOLFGANG AMADEUS MOZART 
Adagio na rożek angielski, skrzypce, altówkę i wiolonczelę K. 580a

GILLES SILVESTRINI (*1961)
Etiudy na obój solo:                                                                                    
Hôtel des Roches noires à Trouville (Claude Monet, 1870)                            
Sentier dans les bois (Pierre-Auguste Renoir, 1874)                                       
Le ballet espagnol (Edouard Manet, 1862) 
 
BENJAMIN BRITTEN (1913-1976)
Phantasy Quartet

BILETY: 
25 zł / normalny
20 zł z KARTĄ SENIORA

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 

Realizacja   Virtualnetia.com