MENU

sobota 25 maja 2019
19:00
BO WE MNIE JEST SEKS
PIOSENKI KALINY JĘDRUSIK
KONCERT Z CYKLU LIGHT
kup bilet
„Bo we mnie jest seks, gorący jak samum / Bo we mnie jest seks, któż oprzeć się ma mu?” – nucąc ten ponadczasowy i kultowy przebój, zapraszamy na najbardziej kobiece wydarzenie sezonu – koncert piosenek Kaliny Jędrusik.
 
Niezapomniana artystka i aktorka była kobietą o wielu twarzach. Nie przystawała do żadnych kanonów czy utartych kobiecych typów. Swoją ekstrawagancją budziła skrajne emocje – od zachwytu do potępienia. Symbol seksu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, skandalistka, prowokatorka i barwny rajski ptak na tle ówczesnej szarej peerelowskiej rzeczywistości. Jednocześnie niezrównana interpretatorka piosenek Kabaretu Starszych Panów. Kochali ją widzowie, słuchacze piosenek, publiczność teatralna i twórcy. Oprócz Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego pisali dla niej najlepsi poeci i kompozytorzy: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Krzysztof Komeda, Adam Sławiński. Dziś jej wizerunek jest już legendą, a samą artystkę wspominamy bez kontrowersji, za to z nostalgią, podziwem i w najlepszych słowach – wybitna, niepowtarzalna, niezastąpiona. Taką właśnie Kalinę Jędrusik wspominać będziemy również podczas tego wyjątkowego koncertu, słuchając jej najbardziej znanych piosenek.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
Marcin Partyka / kierownictwo muzyczne, aranżacje, fortepian
Śpiew:
Jagoda Stach
Anna Federowicz
Aurelia Luśnia
Karolina Łopuch
Joanna Oleś
Klaudia Kuchtyk
Janusz Gast / scenariusz i reżyseria
Bogusław Sobczuk / prowadzenie

BILETY: 
50 zł / normalny
42 zł / ulgowy
32 zł / balkon

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 

Realizacja   Virtualnetia.com