MENU

niedziela 31 marca 2019
10:00
iGRA z wnuczką babcia, dziadek
– będzie słychać u sąsiadek!

VI spotkanie warsztatowe
kup bilet
 „iGRA z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek” to projekt, którego celem jest budowanie mostów pomiędzy na pozór odległymi światami. W ramach projektu połączone zostaną dwa pokolenia dziadek/ babcia – wnuczek/wnuczka: jedno z nostalgią wspominające dni swojej młodości, drugie wychowywane w duchu nowoczesnych technologii. Z połączenia tych dwóch perspektyw, w ramach projektu powstaną ścianki muzyczne, które zostaną zainstalowane w zabytkowym ogrodzie Muzeum Lubuskiego. Dzięki temu, w tym miejscu powstanie swoisty muzyczny plac zabaw, który stanie się miejscem rodzinnych spotkań i pretekstem do wspólnego spędzania czasu. Wszystkie działania warsztatowe odbędą się w dwóch lokalizacjach: w Filharmonii Gorzowskiej oraz Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta. Współpraca tych dwóch instytucji w sposób symboliczny połączy wartości młodego, nowoczesnego, energicznego pokolenia z dojrzałością i doświadczeniem seniorów. Projekt zostanie zainaugurowany Dniem Babci i Dziadka (27 stycznia 2019, niedziela), a zakończy się Dniem Dziecka (2 czerwca 2019, niedziela).

Kolejne, szóste już warsztaty to kontynuacja naszych działań konstruktorskich. Do zbudowania ścianek muzycznych posłużą nam nie tylko materiały zakupione w sklepie budowlanym, ale też... surowce wtórne! Czy wiemy, jak prawidłowo segregować odpady? A może sami, wśród swoich domowych odpadów dojrzymy potencjał w przedmiotach, którym możemy nadać drugie, muzyczne życie?

UWAGA! Warsztaty odbywają się w siedzibie Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta przy ul. Warszawskiej 35.


Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 
_____________________________________________________________________________________________________________
Projekt dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
 
Realizacja   Virtualnetia.com