MENU

niedziela 28 lipca 2019
16:00
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
kup bilet
PIOTR PAWLAK / FORTEPIAN
Urodził się 20 lutego 1998 roku w Gdańsku. W roku 2016 z wyróżnieniem ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie organów dr Hanny Dys. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie organów dr Hanny Dys. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. 
Koncertuje w Polsce i za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, na Litwie, na Węgrzech, w Rosji, Gruzji, Danii, Belgii oraz Austrii. Występował z orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej, Świętokrzyskiej, Bałtyckiej, Zachodnioczeskiej, Ningbo oraz Filharmonią Kameralną Sopot.
W latach 2009-2016 był stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W roku 2014 otrzymał stypendium ufundowane przez Krystiana Zimermana. Był także  wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska. W 2017 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego, a w 2018 – Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Pomorska Nadzieja Artystyczna. 
Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Otrzymał m.in. I nagrodę oraz nagrodę za najlepszą improwizację na XI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Darmstadt (2017), II nagrodę (pierwszej nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (2018), II nagrodę oraz nagrodę za najlepsze wykonanie mazurków na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (2017), wyróżnienie oraz nagrodę publiczności na XI Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów „A Step Towards Mastery” w Sankt Petersburgu (2017),  I nagrodę na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego (2017), IV nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim  w Gdańsku (2017), V nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w Katowicach (2016) oraz II nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Pekinie (2016). Jest także laureatem pierwszych nagród na konkursach chopinowskich: w Jeleniej Górze (2011), Szafarni (2014, 2012, 2010, 2009), Antoninie (2015), Budapeszcie (2014, 2010) oraz Grand Prix na festiwalu „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie (2013). W październiku 2015 brał udział w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Pierwsze nagrody zdobywał również w innych międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in.: im. Leopolda Godowskiego w Warszawie (2013), im. Maurycego Moszkowskiego „Per aspera ad astra” w Kielcach (2013), im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wielkopolskim (2011), „Les Rencontres Internationales des Jeunes Pianistes” w Grez-Doiceau (Belgia, 2012), Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Głubczycach (2011), a także Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Koszycach (Słowacja, 2011).
 
WYKONAWCY:
Piotr Pawlak / fortepian
Jacek Kraszewski / dyrygent
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
 
PROGRAM:
FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)
Koncert fortepianowy f-moll op. 21
   Maestoso
   Larghetto
   Allegro vivace
***
FRYDERYK CHOPIN
Ballada g-moll op. 23
Ballada F-dur op. 38
Ballada As-dur op. 47
Ballada f-moll op. 54
 

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com