MENU

piątek 27 września 2019
19:00
KONCERT INAUGURUJĄCY SEZON ARTYSTYCZNY  2019/2020
KONCERT INAUGURUJĄCY
SEZON ARTYSTYCZNY 2019/2020
kup bilet
Pierwszy koncert tego sezonu wypełni muzyka symfoniczna dwóch pięknych krajów – Francji i Hiszpanii. Usłyszymy dzieła trzech twórców – Gabriela Fauré, Alberta Rousella oraz Joaquína Rodrigo – z których każde na swój sposób zachwyca.

Rozpoczniemy od spokojnej i pełnej wdzięku Pavany (1887) Gabriela Fauré. Tę miniaturową kompozycję, przywołującą w tytule tradycyjny hiszpański taniec dworski, przenika subtelnie atmosfera melancholii i tęsknoty, zaś jej formę cechuje klasyczna prostota i przejrzystość.  

Concierto de Aranjuez (1939) Joaquína Rodrigo od lat wymieniany jest wśród najpopularniejszych koncertów wszech czasów. Będący muzyczną opowieścią o czasach świetności Hiszpanii utwór przyniósł nie tylko wielką sławę kompozytorowi, ale również wniósł świeży powiew w życie muzyczne przedwojennej Europy. Jego wielka popularność trwa zresztą do dziś – koncert interpretowany był przez niezliczonych gitarzystów, m.in. Paco de Lucíę, często też bywa cytowany w kulturze masowej, zaś jego najpiękniejsza, środkowa część –  Adagio,  doczekała się aranżacji na wszelkie możliwe instrumenty i obsady – od harmonijek ustnych po orkiestrę dętą.

Muzyka z baletu Bachus i Ariadna (1930) Alberta Roussela powstała z inspiracji greckim mitem opowiadającym historię miłości dwójki tytułowych bohaterów. W obu suitach znajdziemy wyraziste rytmy, ekspresyjne, egzotyczne melodie i śmiałe, oparte na bogatej orkiestrowej palecie harmonie.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
Jakub Kościuszko / gitara
 
PROGRAM:
GABRIEL FAURÉ (1845-1924)
Pavana op. 50
 
JOAQUÍN RODRIGO (1901-1999)
Concierto de Aranjuez
 
ALBERT ROUSSEL (1869-1937)
Bachus i Ariadna – suity I i IIWymiana i sprzedaż abonamentów rozpocznie się 3 września 2019 r.
Regularna sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się 17 września 2019 r.


BILETY: 
45 zł / normalny
38 zł / ulgowy
32 zł / balkon


smaczna dieta

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com