MENU

piątek 29 listopada 2019
19:00
CZTERY STRUNY ŚWIATA KONCERT KAMERALNY
CZTERY STRUNY ŚWIATA
KAMERALNY KONCERT ANDRZEJKOWY
kup bilet
W 2018 roku czworo muzyków Filharmonii Gorzowskiej wychyliło się poza ramy muzyki, którą wykonują na co dzień. Tak powstał zespół FolkfoR, zajmujący się eksplorowaniem muzycznych źródeł i tradycji. Muzyka polska, bułgarska, klezmerska czy grecka to tylko część ich artystycznych poszukiwań. Zawsze jednak są to tradycyjne melodie, które według muzyków zespołu posiadają szczególny potencjał. Czasem tkwi on w strukturze rytmicznej, niekiedy w zachwycającej melodii, innym razem może to być jeden wpadający w ucho ornament. Podczas koncertu zabrzmią melodie dobrze znane, te wyszukane w archiwach i bibliotekach oraz własne kompozycje.
Niezwykłe melodie, które wykonuje FolkfoR, wymagają niezwykłego instrumentarium – oprócz instrumentów klasycznych, takich jak skrzypce, kontrabas czy klarnet, zespół wykorzystuje brzmienie ukulele oraz tradycyjnego polskiego bębna obręczowego i innych instrumentów perkusyjnych. Głównym celem FolkfoR jest czerpanie radości z wykonywania muzyki oraz dzielenia się nią z innymi.
Za aranżacje utworów odpowiedzialny jest Grzegorz Tobis, jednak ostateczne brzmienie utworu to efekt wspólnej pracy i wymiany pomysłów wszystkich członków zespołu.

Zespół FolkfoR:
Paulina Wąsik / skrzypce, instrumenty perkusyjne
Natalia Chmurczyk / ukulele, kontrabas, bęben obręczowy
Mateusz Rzytka / kontrabas, instrumenty perkusyjne
Grzegorz Tobis / klarnet, bęben obręczowy, cajon, fujarka sześciootworowa

Grzegorz Tobis / aranżacje utworów

W programie m.in.
tańce bułgarskie, tradycyjna muzyka bałkańska i klezmerska oraz polska muzyka ludowa w autorskich opracowaniach. 

BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA


Wymiana i sprzedaż abonamentów rozpocznie się 3 września 2019 r.
Regularna sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się 17 września 2019 r.


-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
 

Realizacja   Virtualnetia.com