MENU

piątek 13 grudnia 2019
19:00
KONCERT KAMERALNY
JEDYNE TAKIE TRIO
KONCERT KAMERALNY
kup bilet
Choć klasyczne trio najczęściej kojarzy się z połączeniem skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu, czasem spotkać można także inne, mniej typowe trzyosobowe formacje instrumentalne. Podczas kolejnego koncertu kameralnego będzie okazja, by wysłuchać dzieł przeznaczonych na skrzypce, róg i fortepian.
Na taki zestaw instrumentów swoje Premier Grand Trio (1827) napisał Carl Czerny – austriacki pianista i kompozytor oraz jeden z najsłynniejszych nauczycieli fortepianu wszech czasów. Jako twórca pozostawał pod wyraźnym wpływem Ludwiga van Beethovena. Bliski był mu również styl brillant, co słychać w wirtuozowskiej, pełnej ornamentów i efektownych figuracji partii fortepianu. Czerny był również doskonałym melodystą, stąd we wszystkich trzech głosach nie brakuje pięknych, szerokich i śpiewnych fraz.
Trio Es-dur (1865) Johannesa Brahmsa, jak na kompozycję wielkiego spadkobiercy Beethovena przystało, cechuje idealne połączenie precyzji i powściągliwości z ogromną sugestywnością wyrazu. Instrumentacja utworu, przeznaczonego w oryginale na rzadko obsadzany w muzyce kameralnej róg naturalny, skrzypce i fortepian, obejmuje trzy z czterech instrumentów, na których Brahms uczył się grać jako dziecko. Trio op. 40
zajmuje w twórczości kompozytora miejsce szczególne również z powodów osobistych, był to bowiem pierwszy jego utwór skomponowany po śmierci matki. Wspomnienie to zaważyło na charakterze utworu, który przepełniają zaduma, tęsknota i smutek.
 

WYKONAWCY:
Miłosz Wieliński / skrzypce
Krzysztof Landowski / waltornia
Marta Żak / fortepian
 
PROGRAM:
CARL CZERNY (1791-1857)
Premier Grand Trio op. 105
 
JOHANNES BRAHMS (1833-1897)
Trio Es-dur op. 40

BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA

Wymiana i sprzedaż abonamentów rozpocznie się 3 września 2019 r.
Regularna sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się 17 września 2019 r.


-------------------------------------
Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.
 
Realizacja   Virtualnetia.com