MENU

piątek 14 lutego 2020
19:00
POEZJE I ROMANSE, KONCERT WALENTYNKOWY
POEZJE I ROMANSE
KONCERT WALENTYNKOWY
kup bilet
Muzyczne walentynki pełne będą wrażeń i emocji – zarówno za sprawą pięknej i różnorodnej muzyki, jak i instrumentu solowego. Tego wieczoru będzie nim kojarzona z łagodnym, anielskim brzmieniem harfa. Posłuchamy również mieniącej się nastrojami muzyki symfonicznej.
Romantyczne Preludia (1854) Ferenca Liszta to najbardziej znany poemat symfoniczny tego kompozytora. Tytułem nawiązują do Les Préludes – medytacji za zbioru Méditations poétiques Alphonse’a de Lamartine’a. Sugestywna muzyka nie ilustruje jednak dosłownie poetyckich strof; jest raczej muzyczną refleksją odbijającą obecne w wierszach nastroje i odczucia.
Athos Concerto na harfę i orkiestrę (2008) Mikołaja Hertla to utwór inspirowany pobytem kompozytora w Grecji – jej naturą, kulturą, historią, a przede wszystkim tytułową Świętą Górą Athos. Zgodnie z dawnymi wierzeniami, mającymi źródło w starożytnej tradycji greckiej, było to miejsce wybrane przez Boga. Kompozycja jest bardzo energetyczna i słoneczna oraz znakomicie oddaje koloryt Grecji i klimat Morza Śródziemnego, co podkreśla piękna i wyrazista partia harfy. Harfa zachwyca również w Danse sacrée et danse profane (1904) Claude’a
Debussy’ego. Subtelne, dalekowschodnie brzmienie tej impresjonistycznej kompozycji sprawia, że muzyka balansuje tu na granicy realnego i nieuchwytnego.
 
Doskonałym dopełnieniem walentynkowego programu będą pełne hiszpańskiego temperamentu i tragicznych miłosnych namiętności suity z opery Carmen (1885/1887) Georges’a Bizeta.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
Anna Sikorzak-Olek / harfa

PROGRAM: 
FERENZ LISZT (1811-1886)
Preludia – poemat symfoniczny
 
MIKOŁAJ HERTEL (*1948)
Athos concerto – koncert na harfę i orkiestrę
 
CLAUDE DEBUSSY (1862-1918)
Danse sacrée et danse profane na harfę i orkiestrę
 
GEORGES BIZET (1838-1875)
Carmen – suita nr 1 i nr 2

BILETY:
45 zł normalny
38 zł ulgowy
32 zł balkon

smaczna dieta     radio zachód

Wymiana i sprzedaż abonamentów rozpocznie się 3 września 2019 r.
Regularna sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się 17 września 2019 r.


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com