MENU

piątek 21 lutego 2020
19:00
MUZYCZNE KRAJOBRAZY
KONCERT KAMERALNY
kup bilet
Cracow Guitar Quartet to czołowa polska formacja gitarowa wykonująca muzykę klasyczną wszystkich epok – od renesansu po współczesność. Podczas tego koncertu muzycy zaproszą na muzyczną podróż z czterema gitarami – od Europy po Amerykę Południową.
Na początek Niemcy – obraz XVII-wiecznej dworskiej kultury tanecznej ujęty w ramy czterech tańców ze zbioru Terpsichore, musarum aoniarum quinta autorstwa kompozytora, organisty i teoretyka muzyki Michaela Praetoriusa oraz III Koncert Brandenburski Johanna Sebastiana Bacha – arcydzieło muzyki koncertującej i jeden z najpiękniejszych przykładów barokowego obrazu światła i cienia. Miniatura Rêverie Claude’a Debussy’ego to już Francja. Kompozycja przypomina ulotny pejzaż, marzycielską wizję utrwaloną w dźwiękach, którym piękne brzmienie gitary nadaje szczególnego uroku. Za sprawą ilustracyjnej kompozycji Leo Brouwera Krajobraz kubański z deszczem przeniesiemy się w niezwykły świat brzmień sonorystycznych, mieniących się wieloma odcieniami padającego deszczu – od pojedynczych kropli, po burzę z piorunami i gradem.
Po przerwie zabrzmi muzyka Edvarda Griega z baśniowej suity Peer Gynt – przepełniona wielkim smutkiem Pieśń Solvejgi oraz orientalny Taniec Anitry. Dalsza podróż – za sprawą programowej fantazji orkiestrowej Noc na Łysej Górze Modesta Musorgskiego – ukaże nam świat ludowej fantastyki rosyjskiej, zaś w krainę białoruskich baśni zabierze nas współczesna opowieść o sześciu rybach – Die sechs Fische – austriackiego kompozytora i gitarzysty Dietmara Ungeranka. Na zakończenie przeniesiemy się do Ameryki Południowej, słuchając Tańców brazylijskich napisanych przez pochodzącego z tego kraju gitarzystę i multiinstrumentalistę Celso Machado.

Cracow Guitar Quartet:
Miłosz Mączyński / gitara
Joanna Baran-Nosiadek / gitara
Łukasz Dobrowolski / gitara
Mateusz Puter / gitara
 
PROGRAM:
MICHAEL PRAETORIUS (1571-1621)
Cztery tańce z Terpsychory
 
JOHANN SEBASTIAN BACH (1685-1750)
Allegro moderato z Koncertu brandenburskiego nr 3 BWV 1048

CLAUDE DEBUSSY (1862-1918)
Rêverie
 
LEO BROUWER (*1939)
Krajobraz kubański w deszczu
 
EDVARD GRIEG (1843-1907)
I i II Suita Peer Gynt op. 46 i 55
Pieśń Solvejgi i Taniec Anitry
 
MODEST MUSORGSKI (1839-1881)
Noc na Łysej Górze
 
DIETMAR UNGERANK (*1950)
Die sechs Fische (część I i II)
 
CELSO MACHADO (*1953)
Tańce brazylijskie (wybór)

BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA

Wymiana i sprzedaż abonamentów rozpocznie się 3 września 2019 r.
Regularna sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się 17 września 2019 r.


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com