MENU

piątek 6 marca 2020
19:00
#BEETHOVEN, KONCERT SYMFONICZNY
KONCERT ODWOŁANY / #BEETHOVEN
KONCERT SYMFONICZNY
kup bilet
KONCERT ODWOŁANY

Ludwig van Beethoven – odkrywca nowych światów, geniusz, wizjoner. Swoją muzyką stawił sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu. Swoim charakterem zraził niejednego, w tym wielkich tego świata. Swoją niezależnością i twórczą wolnością fascynował największych cyników, z Gombrowiczem na czele. Powadzony z losem, milowymi krokami wyprzedzał teraźniejszość; nigdy nic nie udawał, tworząc muzykę szczerą, czystą i mądrą.
W napisanej do dramatu Heinricha Josepha von Collina Uwerturze koncertowej „Coriolan” (1807) Beethoven, będąc pod wrażeniem legendy tytułowego rzymskiego wodza, zaklął prawdziwie romantyczne emocje. W przejmujący sposób przedstawił tragiczny konflikt wewnętrzny bohatera, który targany z jednej strony uczuciem zranionej dumy, z drugiej – miłością do ojczyzny, przezwycięża egoistyczne pobudki i wygrywa moralnie, ginąc jednak z rąk oszukanego wroga.
Fantazja c-moll op. 80 (1808) to – eksperymentalne jak na epokę Beethovena oraz unikatowe w całej literaturze muzycznej – połączenie koncertu z kantatą. Napisany na fortepian, chór i orkiestrę utwór oddaje odwagę, niezależność i dynamizm stylu kompozytora. Połączenie w jednym dziele trzech „organizmów dźwiękowych” przynosi nowe i oryginalne efekty brzmieniowe. Szczególnie piękne są fragmenty, gdy z popisowej gry pianisty z orkiestrą wyłania się natchniony śpiew chóru. W głównym temacie Fantazji odnajdziemy też wyraźne podobieństwa z melodią Ody do radości z finału IX Symfonii.
Zwieńczeniem programu będzie nazwana przez Wagnera „apoteozą tańca” VII Symfonia (1811-1812), która jest jednym z najpogodniejszych dzieł Beethovena. Aż niewiarygodne, że to radosne, wartkie i roztańczone dzieło wyszło spod ręki głuchego już wówczas Mistrza.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Piotr Sułkowski / dyrygent
Paweł Kowalski / fortepian
 
Chór Kameralny Akademii Sztuki w Szczecinie
Barbara Halec / przygotowanie chóru
 
PROGRAM:

LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827)
Uwertura Coriolan op. 62
Fantazja c-moll op. 80
Symfonia nr 7 op. 92

BILETY:
45 zł normalny
38 zł ulgowy
32 zł balkon

smaczna dieta

Wymiana i sprzedaż abonamentów rozpocznie się 3 września 2019 r.
Regularna sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się 17 września 2019 r.


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com