MENU

piątek 22 maja 2020
19:00
KONCERT KAMERALNY
KLASYCZNIE I PO WIEDEŃSKU
KONCERT KAMERALNY
kup bilet
Tym razem podczas koncertu kameralnego filharmonicy gorzowscy muzykować będą w tradycyjnym kwartecie smyczkowym oraz w wyjątkowym kwintecie – z fagotem w roli głównej.
Zaczniemy klasycznie i po wiedeńsku – od Mozartowskiego hołdu złożonemu Josephowi Haydnowi. Kwartet smyczkowy G-dur (1782) nazywany „Wiosennym” to pierwszy z zestawu sześciu kwartetów smyczkowych napisanych przez Mozarta w uznaniu nieocenionej roli Haydna w rozwoju tej formy. Po wnikliwym zapoznaniu się z twórczością starszego kolegi kompozytor doskonale wykorzystał zdobytą wiedzę w swoich kwartetach. Już w pierwszym Kwartecie G-dur, oprócz wdzięku i świeżości pojawia się głębsza myśl muzyczna, która czyni go chwilami dziełem epickim, a nawet monumentalnym. Taki Mozart – w wydaniu zupełnie serio – bardzo nam się podoba.
Następnie posłuchamy Wielkiego kwintetu na fagot i kwartet smyczkowy Antona Reichy. Ten kilkanaście lat młodszy od Mozarta kompozytor znany jest głównie ze swoich kwintetów dętych i uznawany za twórcę tego gatunku. Wśród współczesnych cieszył się przede wszystkim opinią znakomitego kontrapunkcisty i eksperymentatora. W Wielkim Kwintecie na fagot i smyczki słychać również znakomite wyczucie instrumentów. Choć fagot potraktowany tu został wirtuozowsko – jako instrument koncertujący, to towarzyszący mu kwartet smyczkowy, a zwłaszcza pierwsze skrzypce, są dla niego równorzędnymi partnerami.

WYKONAWCY:
Bartosz Baran / fagot

Daria Krzysztoń / I skrzypce
Katarzyna Szymczyk / II skrzypce
Joanna Głąb / altówka
Katarzyna Winkiewicz / wiolonczela

PROGRAM:
WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)
Kwartet smyczkowy nr 14 G-dur K.387 „Wiosenny”
 
ANTON REICHA (1770-1836)
Wielki Kwintet na fagot i kwartet smyczkowy

BILETY:
25 zł
20 zł z KARTĄ SENIORA


Wymiana i sprzedaż abonamentów rozpocznie się 3 września 2019 r.
Regularna sprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się 17 września 2019 r.


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 

virtualnetia  projektowanie stron internetowych