MENU

piątek 24 stycznia 2020
19:30
Koncert Wiedeński z Gwiazdami 2020
VIVA Wiedeń – VIVA Broadway
kup bilet
Woytek Mrozek dyrygent / producent
 
Melanie Goerlitz / sopran (USA - Nowy Jork)
Agata Sava / mezzosoprano
Bogusław Morka / tenor
4 Tenors LeonVoci
 
Johann Kruk / skrzypce solo
Narodowa Orkiestra Filharmonii Lwowskiej INSO
 
Koncert Wiedeński z Gwiazdami - VIVA WIEDEŃ - VIVA BROADWAY to unikalny międzynarodowy projekt muzyczny AVIP Group - Woytek Mrozek Production. W programie udział wezmą międzynarodowi artyści – znani polskiej i międzynarodowej publiczności, a wśród nich Melanie Goerlitz - gwiazda z Nowego Jorku, która jako solistka bierze udział w wielu produkcjach broadwayowskich, a także koncertuje jako solistka na scenach USA oraz Europy. Goerlitz jest absolwentką prestiżowego Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburghu, po którego ukończeniu otrzymała dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium na studia mistrzowskie we Włoszech. Po ukończeniu klasy mistrzowskiej Melanie Goerlitz odniosła swój pierwszy, profesjonalny debiut operowy w Nannetta Falstaff i Musetta w Cyganerii, który został zarejestrowany archiwalnie przez Radio City Rocckettes. Melanie Goerlitz zatrudniona jest w amerykańskim „National Tours” jako solistka specjalizująca się w wykonaniach „Swing Broadway Musical i Pop”.
Agata Sava mezzosopran - solistka opery w Pradze, która koncertuje aktywnie na scenach całego świata takich jak: Chicago Philharmonic Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Lucerne Concert Hall i wiele innych. Jest absolwentką Hohschule fur Musik w Monachium, którą ukończyła z wyróżnieniem.
Wśród solistów nie zabraknie największego amanta polskich i europejskich sal koncertowych Bogusława Morki, który jest świetny w każdym repertuarze oraz jest niezaprzeczalnym numerem jeden wśród tenorów. Solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, a także Teatru Roma śpiewa zarówno role operowe, operetkowe, pieśni i piosenki. Obdarzony pięknym głosem, śpiewający w najlepszej tradycji włoskiego Bel Canta. Przystojny, o urodzie amanta filmowego, wzbudza entuzjazm u słuchaczy i widzów. Śpiewał z takimi gwiazdami jak Placido Domingo, Hasmik Papian, Jose Cura i wieloma innymi.
Program wzbogaci swoimi niezwykłymi interpretacjami grupa czterech tenorów LeonVoci znana polskiej i ukraińskiej publiczności z program Mam Talent oraz Voice of the Ukraine, w wykonaniu której usłyszymy takie przeboje jak Fall on me – najnowszy przebój A. Bocelli i  M. Bocelli, światowy przebój – duet Eda Sheerana i A. Bocelli Perfect Symphony, czy też We are the Champion grupy Queen, a także takie przeboje jak Becouse we Believe, Unbreak my Heart, Besame Mucho, Grande Amore, You raise me up i wiele innych światowych przebojów.
W roli Johanna Straussa XXII wieku wystąpi Johann Kruk skrzypek solista i kameralista koncertujący w największych salach Europy takich, jak Filharmonia Berlińska, Concertgebow w Amsterdamie, Gewandhaus Leipzig czy Musikverein w Wiedniu.
Całość koncertu poprowadzi znany światowej publiczności dyrygent i wirtuoz klarnetu Maestro Woytek Mrozek, który aktywnie koncertuje na całym świecie dając każdego roku około 80-100 koncertów. Sam Lord Yehudi Menuhin tak określił osobowość Mrozka: „…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji, lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia - polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom i sponsorom"  (rekomendacja Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997 ).  
"... Woytek Mrozek należy do grona poszukiwanych na świecie artystów..." napisała Süddeutsche Zeitung w Monachium.
Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta. Wojciech Mrozek koncertuje na całym świecie (Europa, Azja, Australia, Afryka, Ameryka Południowa, Ameryka Północna). Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi
Koncert Wiedeński z Gwiazdami to pierwszy międzynarodowy projekt muzyczny, który powstał w Polsce i jeden z nielicznych na światowym rynku muzycznym Show Business’u, który nie ma sobie równych zarówno pod względem bogactwa wykonawców, barw, potęgi światowej wokalistyki, jak i poziomu wykonawczego. Producentem programu jest znany od 20 lat międzynarodowej publiczności Maestro Woytek Mrozek – producent, dyrygent, kompozytor, aranżer, solista i manager sztuki, artysta o niepodważalnym autorytecie.
Charakterystycznym dla Koncertu Wiedeńskigo z Gwiazdami jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony z humorem, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej a także wirtuozeria instrumentalna. Zespół tworzą świetnie wykształceni artyści, którzy są laureatami prestiżowych - międzynarodowych konkursów wokalnych a także showów telewizyjnych takich jak np. Mam Talent, Voice of the Ukraine. Podczas ich koncertów można usłyszeć zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty operetek, oper, musicali jak i aranżacje utworów współczesnych, rockowych i pop kultury takich jak ponadczasowa „Granada”, czy też hit Jana Kiepury „Brunetki Blondynki”, oklaskiwane na całym świecie przeboje grupy Il Divo „Unbrake My Heart”, czy też „We Will Rock You” zespołu Queen lub „You Raise Me Up” Josha Grobana czy też przeboje grupy ABBA takie jak Mamma Mia, Dancing Queen, ponadczasowe przeboje W. Houston na przykład All at once czy I wanna dance with someboby, Hallo - Beyonce czy też duet Shallow z Bradlay-em Cooper-em & Lady Gaga z filmu Narodziny Gwiazdy nagrodzony Grammy jako piosenka i nagranie roku 2018 i wiele innych muzycznych niespodzianek.
Koncert Wiedeński z Gwiazdami to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię wykonawców-solistów, która udziela się publiczności. Każdy ich koncert jest świętem muzyki wokalnej a publiczność uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek.  Zapraszamy wszystkich melomaów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu.
 
Zapraszamy serdecznie na Ekskluzywny Koncert Wiedeński z Gwiazdami, podczas którego artyści wykonają w asyście Narodowej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO z sekcją pod dyrekcją Maestro Woytka Mrozka największe światowe przeboje z repertuaru Andrea Bocelli, Ed Sheeran, Canadian Tenors, grupy Il Divo, W. Houston, grupy ABBA, grupy Queen, Lady Gaga, Beyonce. Zapraszamy serdecznie wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki  w klimatyczną  podróż muzyczną.
 
 
                        PROGRAM KONCERTU
 
Uwertura  Singing in the Rain- orkiestra
             
Hallelujah
Surdato n’amorato
Paganini Ach jam pocałunki kradł
I wanna dance with somebody / W. Houston
Fall on me / A.Boccelli i M. Bocelli
Belle
Becouse we belive
Beyonce - Halo
                   
You raise me up
Ptasznik z Tyrolu „Lat dwadzieścia..”
Gigi Amoroso
Usta milczą dusza śpiewa
Lady Gaga Shallow
             
Besame Mucho
 Libiamo
 
 Przerwa
 
Funiculi Funicula
                 
We will rock you
Mamma mia / ABBA 
                   
Perfect Symphony / Ed Sheeran&A.Bocelli
Granada
O sole mio
Tango Jalusie
                      
Brunetki Blondynki
Dancing Queen / ABBA
Sing, sing, sing - solo klarnet i orkiestra
All at once / W. Houston
This is my song
Grande Amore
Quando, Quando
Chanti Song
Time to say goodbye
BIS – VOLARE / LA SPAGNIOLA
 
Program może ulec małej modyfikacji.


Informacje pochodzą od organizatora koncertu.

KONCERT ORGANIZATORA ZEWNĘTRZNEGO.
 
Realizacja   Virtualnetia.com