MENU

niedziela 3 maja 2020
16:00
Majówka z filharmonią
KONCERT ODWOŁANY / MAJÓWKA Z FILHARMONIĄ
kup bilet
KONCERT ODWOŁANY

Długi weekend majowy to czas pierwszych pikników i odpoczynku na łonie natury. My dodajemy jeszcze do tego piękną muzykę i na zakończenie Majówki zapraszamy na nadwarciański koncert muzyki klasycznej w niecodziennych jak na filharmonię okolicznościach przyrody.
Podczas plenerowego popołudnia muzycznego uderzymy „w strunę Warty”, prezentując dzieła, których wspólnym mianownikiem jest żywioł wody. Słowiańską część koncertu rozpocznie Uwertura z opery Legenda Bałtyku (1924) zaliczanej do najwybitniejszych dzieł scenicznych Feliksa Nowowiejskiego. Następnie wraz z ukochanym kompozytorem Czechów Bedřichem Smetaną przy dźwiękach poematu symfonicznego Wełtawa (1879) popłyniemy nurtem królowej czeskich rzek, zaś w fantastyczny i tajemniczy podwodny świat wprowadzinas baśń orkiestrowa Zaczarowane Jezioro (1909) Anatolija Ladowa. Na zakończenie pojawi się barwny akcent amerykański, jakim będą mieniące się nastrojami i genialnie oddające kapryśny żywioł wody Interludia Morskie Benjamina Brittena z opery Peter Grimes (1945).

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent

PROGRAM:
FELIKS NOWOWIEJSKI (1877-1946)
Uwertura z opery Legenda Bałtyku

BEDŘICH SMETANA (1824-1884)
Wełtawa
ANATOLIJ LADOW (1855-1914)

Zaczarowane Jezioro op. 62
BENJAMIN BRITTEN (1913-1976)

Cztery Interludia Morskie z opery Peter Grimes op. 33a

WSTĘP WOLNY 

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com