MENU

niedziela 12 lipca 2020
16:00
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
kup bilet
MATEUSZ TOMICA / FORTEPIAN
Jest laureatem licznych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Do jego ostatnich osiągnięć należą m.in. udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2020), udział w finale XX Łódzkiego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza (Łódź, 2019), II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Władysława Kędry (Łódź, 2016), I miejsce na VI Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym dla duetów instrumentalnych i duetów wokalnych (Katowice, 2019) oraz I Miejsce na Grand Prize International Music Competition (Londyn, 2016).

Urodzony w 1997 roku w Katowicach. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 latw POSM I st. im. Stanisława Moniuszki, a następnie w POSM II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Moniki Sikorskiej-Wojtachy oraz dra Huberta Salwarowskiego. Jako laureat wielu konkursów jest zdobywcą licznych nagród i wyróżnień, w tym m.in.: I miejsca w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Wykonawców „21st Century Art.” w Wiedniu (2011), III miejsca w IV Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie (2013), II miejsca w XXII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2014).

Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem adt dr hab. Magdaleny Lisak prof. AM oraz adta dra Huberta Salwarowskiego. W roku akademickim 2017/2018 podjął studia w ramach programu Erasmus w Universität für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu pod kierunkiem prof. Jana Jiracka von Arnim. Swoje umiejętności regularnie rozwija uczestnicząc w Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez wybitne osobowości światowej pianistyki. Wśród nich można wymienić takich artystów jak: Dimitri Bashkirov, Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Ewa Pobłocka, Nikolai Demidenko, Fabio Bidini czy Janusz Olejniczak.

Współpracował również z takimi artystami polskiej sceny muzycznej jak Marek Pijarowski, Mirosław Jacek Błaszczyk, Jacek Kraszewski, Łukasz Dyczko i Anna Krzyżak.

W ostatnich latach występował w wielu krajach Europy (m.in. Szwajcaria, Niemcy, Wielka Brytania i Austria). Jako laureat Uttwiler Meisterkurse 2019 w Szwajcarii został wybrany do występu wraz z Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz w czerwcu 2021 roku. Wśród jego dotychczasowych scenicznych sukcesów wymienić można m.in. występy z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej.


PROGRAM:
FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)
Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
Barkarola Fis-dur op. 60
Walc As-dur op. 34 nr 1
Ballada g-moll op. 23
Ballada F-dur op. 38

***

FRYDERYK CHOPIN
Scherzo h-moll op. 20
Polonez-fantazja As-dur op. 61
Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22FUNDUSZ WSPARCIA KULTURY  " Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19"


Przed uczestnictwem w wydarzeniu odbywającym się w Filharmonii Gorzowskiej prosimy o zapoznanie się z aktualnymi
Zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi udziału w wydarzeniach organizowanych
w Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonii Gorzowskiej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com