MENU

środa 11 listopada 2020
19:00
SYMFONICZNY KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY
SYMFONICZNY KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY
transmisja online
kup bilet
Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie nowych obostrzeń Symfoniczny koncert niepodległościowy odbędzie się bez udziału publiczności. 
Zapraszamy Państwa na transmisję on-line z tego wydarzenia.
W koncercie będzie można uczestniczyć na żywo za pośrednictwem naszego kanału YouTube oraz na stronie filharmonii w ramach serwisu Facebook.com. Nagranie koncertu będzie dostępne przez kolejne 24 godziny.
Zwrotu zakupionych biletów można dokonać w kasie filharmonii od wtorku do czwartku w godz. 12:00-16:00, a także mailowo za pomocą formularza dostępnego TUTAJ. W przypadku zakupu biletów online, należność zostanie automatycznie zwrócona na konto

Do usłyszenia!

Pobierz program koncertu tutaj.
 
 
Tradycyjnie już podczas koncertu niepodległościowego zapraszamy na spotkanie z muzyką kompozytorów polskich. Tym razem posłuchamy dzieł dwóch twórców – związanego z nurtem młodopolskiego ekspresjonizmu Mieczysława Karłowicza oraz tworzącego w epoce romantyzmu Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego. 
 
Mieczysław Karłowicz – kompozytor o niespotykanej wrażliwości – stworzył własny, oryginalny muzyczny świat o specyficznym typie ekspresji. Dużo w nim refleksji i zadumy, zwłaszcza nad rzeczami ostatecznymi. Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2 (1896)  gatunkowo i formalnie nawiązuje do swoich znanych poprzedniczek – serenad napisanych m.in. przez Mozarta, Czajkowskiego czy Dvoráka. Muzycznie jednak przenosi nas już w niezwykły Karłowiczowski świat, pełen lirycznej melancholii balansującej między smutkiem a ukojeniem.    
 
Zdolność niepospolita – tak talent Ignacego Dobrzyńskiego określił jego nauczyciel Józef Elsner. Ten tworzący w epoce Chopina kompozytor, a także dyrygent i pianista, poświęcił się głównie  muzyce symfonicznej i operowej. Choć jego I Symfonia B-dur (1829) posiada wciąż wiele cech dojrzałego stylu klasycznego, to stylistycznie przynależy już do wczesnego romantyzmu. Jak na dzieło 22-letniego kompozytora jest bardzo sprawnie skonstruowaną symfonią, obfitującą w warstwie melodycznej i harmonicznej w wiele urokliwych tematów i współbrzmień. Znamienny jest fakt, iż Dobrzyński dedykował ją carowi Mikołajowi I, który wówczas nosił polską koronę.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
 
MIECZYSŁAW KARŁOWICZ (1876-1909)
Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową
 
IGNACY FELIKS DOBRZYŃSKI (1807-1867)
I Symfonia B-dur op.11


BILETY: normalny 45,00 zł; ulgowy 38,00 zł; balkon 32,00 zł

PGE  RADIO ZACHÓD


Szanowni Państwo,

przed uczestnictwem w wydarzeniu odbywającym się w Filharmonii Gorzowskiej prosimy o zapoznanie się z aktualnymi
Zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi udziału w wydarzeniach organizowanych
w Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonii Gorzowskiej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Zakup biletu na koncert oznacza ich akceptację.
 
W trosce o wspólne bezpieczeństwo prosimy zwłaszcza o przestrzeganie następujących reguł:
  1. W celu punktualnego rozpoczęcia wydarzenia z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur przyjętych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, prosimy o przybycie do Filharmonii najpóźniej do 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
  2. Pamiętajmy, by wchodząc do Filharmonii zdezynfekować ręce płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do budynku.
  3. Osoby uczestniczące w wydarzeniu są zobowiązane do złożenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. By usprawnić procedurę wejścia do budynku prosimy, by wypełnione oświadczenie przynieść uzupełnione ze sobą. Wzór oświadczenia do pobrania znajdą Państwo poniżej. Można też wypełnić je na miejscu przed wejściem do Filharmonii – proszę w tym celu przynieść ze sobą własny długopis.
  4. Wszystkie osoby uczestniczące w wydarzeniu zostaną poddane czynności pomiaru temperatury ciała przy wejściu do budynku Filharmonii.
  5. W budynku Filharmonii obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz przestrzegania dystansu społecznego 1,5 m.
Dziękujemy za zrozumienie. Do zobaczenia w Filharmonii.
 
Oświadczenie o stanie zdrowia_COVID-19

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Virtualnetia.com   projektowanie stron internetowych