MENU

piątek 4 grudnia 2020
19:00
KONCERT BAROKOWY
PIĘKNY HÄNDEL
KONCERT BAROKOWY
transmisja online
kup bilet
Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie nowych obostrzeń koncert symfoniczny Piękny HändelKoncert barokowy odbędzie się bez udziału publiczności. 
Zapraszamy Państwa na transmisję on-line z tego wydarzenia.
W koncercie będzie można uczestniczyć na żywo za pośrednictwem naszego kanału YouTube oraz na stronie filharmonii w ramach serwisu Facebook.com. Nagranie koncertu będzie dostępne przez kolejne 24 godziny.

Zwrotu zakupionych biletów można dokonać w kasie filharmonii od wtorku do czwartku w godz. 12:00-16:00, a także mailowo za pomocą formularza dostępnego TUTAJ. W przypadku zakupu biletów online, należność zostanie automatycznie zwrócona na konto
 
Do usłyszenia!


Pobierz program koncertu tutaj.

Händel, Handel, a może Haendel? – o twórcę Muzyki na wodzie wciąż toczy się cichy spór. Za narodowego kompozytora uważany jest bowiem w dwóch krajach: w Niemczech, gdzie się urodził oraz w Wielkiej Brytanii, w której w 1727 roku uzyskał obywatelstwo. Tam także jako królewski kompozytor i ulubieniec publiczności operowej zdobył sławę oraz fortunę. 
Uważany dzisiaj za twórcę najpiękniejszych melodii świata kompozytor bardzo wcześnie musiał się zorientować, że ma wielki dar do tworzenia dramaturgii teatralnej i myślenia obrazami scenicznymi. Była to cecha z gruntu barokowa – charakterystyczna dla epoki rozmiłowanej w silnych kontrastach, gwałtownych emocjach i grze przeciwieństw. Händlowski geniusz operowy objawia się zatem nie tylko w mistrzowskiej inwencji melodycznej, ale i w niezwykłym wyczuciu scenicznego „dziania się” oraz umiejętności psychologicznego portretowania bohaterów, których kompozytor nierzadko „ożywiał” swoją muzyką, tuszując niedostatki libretta. Momentem przełomowym w życiu Händla okazała się opera Rinaldo wystawiona w 1711 roku w Londyńskim The Queen’s Theatre. Wielkie powodzenie dzieła zadecydowało o dalszych losach kompozytora i jego decyzji, by na stałe osiąść w Anglii. Podczas koncertu oprócz arii z Rinalda (1711) usłyszymy również wybrane arie i duety z oper Floridante (1721) i Alcina (1735).
W przeciwieństwie do Bacha, Händel nigdy nie stronił od tworzenia dzieł przystępnych, dedykowanych szerokiej publiczności. Ich najpełniejszą realizacją były w baroku utwory przeznaczone do wykonywania przy rozmaitych okazjach na wolnym powietrzu – w parkach czy ogrodach. Jednym z najpiękniejszych przykładów takiej twórczości jest Muzyka na wodzie (1715-1736), będąca zbiorem trzech suit. Każda z nich składa się z szeregu różnych utworów – tańców, śpiewnych adagiów, melodii ludowych i arii – tworzących wdzięczną całość. Händlowska Muzyka na wodzie jest zarazem jednym z niewielu utworów tego nurtu, który nie popadł w zapomnienie i po niemal trzystu latach od wydania wciąż należy do kanonu naszych ulubionych dzieł barkowych.

Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski – dyrygent
Karolina Borowczyk – mezzosopran  
Jakub Borowczyk – kontratenor  
 
GEORG FRIEDRICH HÄNDEL (1685-1759)
Uwertura HWV 336


Aria Rinalda Cara sposa z I aktu opery Rinaldo HWV 7B
Aria Bradamante È gelosia z I aktu opery Alcina
Duet Floridante i Elmiry Oh mia cara z I aktu opery Floridante
Aria Bertarida  "Confusa si miri..." z opery "Rodelinda, Regina di Longobardi"
Aria Bradamante All'alma fedel z III aktu opery Alcina

Przybycie Królowej Saby  z oratorium  Salomon 

Water Music HWV 348-350


BILETY: normalny 45,00 zł; ulgowy 38,00 zł; balkon 32,00 zł


PGE


Szanowni Państwo,

przed uczestnictwem w wydarzeniu odbywającym się w Filharmonii Gorzowskiej prosimy o zapoznanie się z aktualnymi
Zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi udziału w wydarzeniach organizowanych
w Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonii Gorzowskiej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Zakup biletu na koncert oznacza ich akceptację.
 
W trosce o wspólne bezpieczeństwo prosimy zwłaszcza o przestrzeganie następujących reguł:
  1. W celu punktualnego rozpoczęcia wydarzenia z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur przyjętych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, prosimy o przybycie do Filharmonii najpóźniej do 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
  2. Pamiętajmy, by wchodząc do Filharmonii zdezynfekować ręce płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do budynku.
  3. Osoby uczestniczące w wydarzeniu są zobowiązane do złożenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. By usprawnić procedurę wejścia do budynku prosimy, by wypełnione oświadczenie przynieść uzupełnione ze sobą. Wzór oświadczenia do pobrania znajdą Państwo poniżej. Można też wypełnić je na miejscu przed wejściem do Filharmonii – proszę w tym celu przynieść ze sobą własny długopis.
  4. Wszystkie osoby uczestniczące w wydarzeniu zostaną poddane czynności pomiaru temperatury ciała przy wejściu do budynku Filharmonii.
  5. W budynku Filharmonii obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz przestrzegania dystansu społecznego 1,5 m.
Dziękujemy za zrozumienie. Do zobaczenia w Filharmonii.
 
Oświadczenie o stanie zdrowia_COVID-19

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com