MENU

piątek 11 grudnia 2020
19:00
MISTRZOWIE KAMERALISTYKI
MISTRZOWIE KAMERALISTYKI BEATA BILIŃSKA & KRAKOWSKI KWINTET DĘTY
transmisja online
kup bilet
Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie nowych obostrzeń koncert kameralny Mistrzowie kameralistyki. Beata Bilińska & Krakowski Kwintet Dęty odbędzie się bez udziału publiczności. 
Zapraszamy Państwa na transmisję on-line z tego wydarzenia.
W koncercie będzie można uczestniczyć na żywo za pośrednictwem naszego kanału YouTube oraz na stronie filharmonii w ramach serwisu Facebook.com. Nagranie koncertu będzie dostępne przez kolejne 24 godziny.

Zwrotu zakupionych biletów można dokonać w kasie filharmonii od wtorku do czwartku w godz. 12:00-16:00, a także mailowo za pomocą formularza dostępnego TUTAJ. W przypadku zakupu biletów online, należność zostanie automatycznie zwrócona na konto
 
Do usłyszenia!

Pobierz program koncertu tutaj.

Tym razem na naszej scenie kameralnej gościć będziemy znakomitych polskich artystów zbierających od lat najlepsze recenzje w kraju i na świecie – pianistkę Beatę Bilińską oraz Krakowski Kwintet Dęty. W programie artyści proponują przede wszystkim muzykę współczesnych kompozytorów polskich – Mikołaja Góreckiego, Zbigniewa Bargielskiego, Krzesimira  Dębskiego oraz Macieja Zielińskiego, którego utwór Impressioni Concertante na kwintet dęty (2019) zostanie prawykonany w ramach programu Zamówienia Kompozytorskie.
 
Zamierzeniem kompozycji Macieja Zielińskiego jest prezentacja możliwości solowych poszczególnych instrumentów dętych oraz poszukiwanie ciekawych, oryginalnych zestawień brzmieniowych i fakturalnych w grze zespołowej. Kompozytor eksponuje oraz zderza z sobą melodyczne i ekspresyjne możliwości fletu, klarnetu, oboju, fagotu i rogu, wykorzystując zarówno kontrastowe, jak i homogeniczne struktury brzmieniowe.
 
W programie znalazły się także dwa kwintety dęte kompozytorów związanych z Wiedniem – pełne uroku i klasycznej elegancji Haydnowskie Divertimento Chorale St. Antonio (1782?) oraz napisana w połowie ubiegłego wieku lekka, zabawna Humoreska (1942) Alexandra von Zemlinsky’ego. Artyści przypomną również Cantabile in h (1982) Krzesimira Dębskiego, wykonując je w pięknie i ciepło brzmiącym składzie tria stroikowego.
 
Pozostając w kręgu polskiej twórczości współczesnej, pianistka Beata Bilińska oraz muzycy Krakowskiego Kwintetu Dętego wykonają też dwie kompozycje specjalnie im dedykowane – pełen oryginalnych efektów brzmieniowych i kolorystycznych Fonoplasticon (2016) Zbigniewa Bargielskiego oraz Burleskę (2017) Mikołaja Góreckiego.


Beata Bilińska / fortepian
 
Krakowski Kwintet Dęty:

Katarzyna Kurowska-Mleczko / flet
Marek Mleczko / obój
Paweł Solecki / fagot
Roman Widaszek / klarnet
Tadeusz Tomaszewski / waltornia
 
JOSEPH HAYDN (1732-1809)
Divertimento B-dur – Chorale St. Antonio
 
MACIEJ ZIELIŃSKI (*1971)
Impressioni Concertante na kwintet dęty (prawykonanie)
 
KRZESIMIR DĘBSKI (*1953)
Cantabile in h na obój, klarnet i fagot
 
ALEXANDER VON ZEMLINSKY (1871-1942)
Humoreske (Rondo) na kwintet dęty
 
ZBIGNIEW BARGIELSKI (*1937)
Fonoplasticon na kwintet dęty i fortepian
 
MIKOŁAJ GÓRECKI (*1971)
Burlesca na kwintet dęty i fortepian


BILETY: 20 zł


 MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGOINSTYTUT MUZYKI I TAŃCA 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i TańcaSzanowni Państwo,

przed uczestnictwem w wydarzeniu odbywającym się w Filharmonii Gorzowskiej prosimy o zapoznanie się z aktualnymi
Zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi udziału w wydarzeniach organizowanych
w Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonii Gorzowskiej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Zakup biletu na koncert oznacza ich akceptację.
 
W trosce o wspólne bezpieczeństwo prosimy zwłaszcza o przestrzeganie następujących reguł:
  1. W celu punktualnego rozpoczęcia wydarzenia z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur przyjętych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, prosimy o przybycie do Filharmonii najpóźniej do 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
  2. Pamiętajmy, by wchodząc do Filharmonii zdezynfekować ręce płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do budynku.
  3. Osoby uczestniczące w wydarzeniu są zobowiązane do złożenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. By usprawnić procedurę wejścia do budynku prosimy, by wypełnione oświadczenie przynieść uzupełnione ze sobą. Wzór oświadczenia do pobrania znajdą Państwo poniżej. Można też wypełnić je na miejscu przed wejściem do Filharmonii – proszę w tym celu przynieść ze sobą własny długopis.
  4. Wszystkie osoby uczestniczące w wydarzeniu zostaną poddane czynności pomiaru temperatury ciała przy wejściu do budynku Filharmonii.
  5. W budynku Filharmonii obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz przestrzegania dystansu społecznego 1,5 m.
Dziękujemy za zrozumienie. Do zobaczenia w Filharmonii.
 
Oświadczenie o stanie zdrowia_COVID-19

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com