MENU

piątek 26 listopada 2021
19:00
OD SYMFONII DO SYMFONII
KONCERT SYMFONICZNY
kup bilet
Symfonicznymi filarami tego koncertu będą dzieła dwóch klasyków wiedeńskich – Josepha Haydna i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Rozpoczniemy Symfonią D-dur nr 86 (1786) Haydna, która należy do cyklu sześciu jego symfonii „paryskich” (nr 82-87). Ich napisanie, sowicie opłacone przez młodego arystokratę z Paryża – hrabiego d’Ogny, oraz entuzjastyczne przyjęcie w kręgach francuskiej arystokracji na dobre ugruntowało sławę kompozytora w całej Europie. Rzadko wykonywana Symfonia nr 86 jest jedną z najciekawszych w całym cyklu. Poza rozbudowaną obsadą wyróżnia się oryginalnością muzycznej myśli oraz humorem, za który tak bardzo Haydna lubimy.

Częścią większego zbioru jest też Symfonia Es-dur nr 39 (1788) Mozarta. To, że nie dorównała popularnością dwóm pozostałym symfoniom jego swoistej trylogii – klasycznej „Jowiszowej” i „romantycznej” Symfonii g-moll, nie ujmuje wcale jej wartości. Inwencja w instrumentacji czy budowaniu tematów sprawiają, że i ona skrzy się blaskiem i zachwyca spektakularnością pomysłów.

Pomiędzy symfoniami klasyków zabrzmi niezwykle osobisty i głęboko refleksyjny cykl pieśni o śmierci i przemijaniu Vier ernste Gesänge (1896) – jedno z ostatnich i zarazem najbardziej przejmujących arcydzieł Brahmsa.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jarosław Bręk

bas
Kai Bumann
dyrygent

PROGRAM:
JOSEPH HAYDN (1732-1809)
Symfonia nr 86 D-dur Hob.I:86

JOHANNES BRAHMS (1833-1897)
Vier ernste Gesänge op.121

WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)
Symfonia nr 39 Es-dur KV 543


BILETY:
49 zł normalny
40 zł ulgowy
35 zł balkon 

         TVP 3 GORZOW WLKP


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com