MENU

piątek 17 grudnia 2021
19:00
CICHA NOC
KONCERT ORATORYJNY
kup bilet
Tego wieczoru muzyka wyjątkowo pięknie wprowadzi nas w klimat zbliżających się świąt. Zaczniemy od Oratorium na Boże Narodzenie Camille’a Saint-Saënsa, którego doskonałym dopełnieniem będzie Cicha noc – koncert kolęd na chór i orkiestrę smyczkową w opracowaniu Macieja Małeckiego.

Magiczna historia wigilijnej nocy według Saint-Saënsa po raz pierwszy zabrzmiała we wnętrzu paryskiego kościoła św. Magdaleny podczas pasterki 1858 roku. Oratorio de Noël to dziesięcioczęściowy utwór przeznaczony na nietypowy zespół wykonawców – pięć głosów solowych, chór, kwintet smyczkowy oraz organy i harfę. Partie wokalne i orkiestrowe za sprawą łagodnych, prostych harmonii tworzą niezwykły nastrój, utrzymując dzieło w kameralnej atmosferze.

W 2006 roku, z inspiracji Jana Łukaszewskiego – dyrektora Polskiego Chóru Kameralnego, Maciej Małecki dokonał własnego opracowania wybranych kolęd. Tak powstała Cicha Nockoncert kolęd na chór i orkiestrę smyczkową – rzecz z jednej strony autorska i oryginalna,
z drugiej – zachowująca ducha tradycji i pięknych polskich śpiewów bożonarodzeniowych.

WYKONAWCY:
Anna Fabrello
sopran
Małgorzata Pańko-Edery
mezzosopran
Jadwiga Postrożna
alt
Przemysław Borys
tenor
Jerzy Butryn
baryton


Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie
Sabrina Stachel

dyrygent
Sylwia Fabiańczyk-Makuch
przygotowanie chóru

PROGRAM:
CAMILLE SAINT-SAËNS (1835-1921)
Oratorium na Boże Narodzenie na solistów, chór i orkiestrę kameralną

MACIEJ MAŁECKI (*1940)
Cicha noc – koncert kolęd na chór i orkiestrę smyczkową
BILETY:
65 zł normalny
55 zł ulgowy
45 zł balkon


    NIMiT
Spektakl współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego „Dyrygent-rezydent", finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

      INNECO


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 

Realizacja   Virtualnetia.com