MENU

sobota 11 grudnia 2021
19:00
VIII FMW im. Wojcicha Kilara
POGŁOSY
KONCERT SYMFONICZNY LIGHT
kup bilet
Szanowni Państwo,
koncert symfoniczny light POGŁOSY z udziałem Adama Sztaby został przełożony z dnia 22.10.2021. Bilety zakupione na pierwszy termin zachowują ważność.
Serdecznie zapraszamy.


Zespół Filharmonii Gorzowskiej

Zwyczajem każdej edycji Festiwalu jest prezentacja artystów tworzących muzykę, w której symfoniczne orkiestrowe brzmienia łączą się w różny sposób z innymi stylami i nurtami muzycznymi. Tym razem w cyklu tych prezentacji naszym gościem będzie dyrygent, pianista, aranżer i producent muzyczny Adam Sztaba (który poprowadzi tego wieczoru Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej). Program koncertu wypełnią jego autorskie kompozycje na orkiestrę symfoniczną, w których nie zabraknie inspiracji muzyką klasyczną, rockową, jazzem oraz folklorem podhalańskim. Wśród nich znajdzie się m.in. muzyka teatralna i filmowa pochodząca z wydanej w 2014 roku płyty Muzyka własna, w tym wybrane tytuły z show tanecznego Opentaniec wystawianego w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz utwory ze ścieżki dźwiękowej do filmu Od pełni do pełni (2012) w reżyserii Tomasza Szafrańskiego. Ponadto usłyszymy także Leopoldinum (2016) skomponowane na zamówienie Instytutu Muzyki i Tańca czy brawurowe Riffenuto (2017) napisane na zamówienie Instytutu Muzyki i Tańca i Filharmonii w Szczecinie.
Szczególnym momentem koncertu będzie prawykonanie najnowszej kompozycji Adama Sztaby pt. Po-Głosy, napisanej specjalnie na tę edycję Festiwalu na zamówienie Filharmonii Gorzowskiej. Ten dedykowany patronowi wydarzenia Wojciechowi Kilarowi utwór jest próbą twórczego połączenia zdobyczy symfoniki XX wieku z elementami muzyki ludowej Podhala, a zarazem – jak najpełniejszego zespolenia elementów muzyki góralskiej z językiem dźwiękowym kompozytora.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Adam Sztaba 
/ dyrygent
Wojciech Fedkowicz  / perkusja
Patryk Stachura  / gitara basowa
Bartek Jakubiec / gitara elektryczna
Łukasz Sztaba / fortepian / keyboard


PROGRAM:
ADAM SZTABA  
Riffenuto
Nas-troje z filmu Od pełni do pełni
Suita z filmu Od pełni do pełni
Misterium – muzyka ze spektaklu Opentaniec
Chopin Variations
Kule – muzyka ze spektaklu Opentaniec
Leopoldinum
Po-Głosy [prawykonanie]
Muzyka ze spektaklu Opentaniec:
Polonez 7/8
Hej-Hop
Biegany
Coda


BILETY:
70 zł 

    NIMiT 
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez  Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 

Virtualnetia.com   projektowanie stron internetowych