MENU

piątek 21 stycznia 2022
19:00
MISTRZOWSKIE INTERPRETACJE
KONCERT SYMFONICZNY
kup bilet
Mozart i Brahms. Genialny klasyk i klasyczny romantyk. Obaj doskonale czuli ducha swojej epoki, choć ten drugi zawsze uważał, że jako kompozytor urodził się za późno. W ten sposób dawał wyraz swemu przywiązaniu do tradycji, za którym oprócz Bacha i Beethovena, stał również Mozart.

Z imponującego dorobku tego ostatniego przypomnimy Symfonię nr 35 D-dur (1782). Dzieło powstało na bazie serenady skomponowanej z okazji zaślubin córki zaprzyjaźnionego z Mozartem burmistrza Salzburga – Zygmunta Haffnera. To właśnie od nazwiska jego rodziny Symfonia nr 35 otrzymała miano „Haffnerowskiej”. Jak na okolicznościowy utwór przystało, utrzymana jest w patetycznym, uroczystym tonie. Brzmiąc kunsztownie, pozostaje zarazem utworem lekkim i pełnym uroku.

Napisany przez Brahmsa prawie sto lat później II Koncert fortepianowy B-dur op. 83 (1881) publiczność przyjęła bardzo entuzjastycznie. Kompozytor, kontynuując osiągnięcia klasyków w zakresie formy koncertowej, nadał dziełu wyraźnie symfoniczny charakter. Przejawia się on w rozbudowanej czteroczęściowej formie, a także w zapisie partii solowej - podporządkowanej symfonicznej całości i dalekiej od błyskotliwych popisów. Subtelna muzykalność i muzyczna równowaga – oto romantyzm według Brahmsa.Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Szymon Nehring / fortepian
Przemysław Fiugajski / dyrygent


WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756-1791)
Symfonia nr 35 D-dur „Haffnerowska” KV 385

JOHANNES BRAHMS (1833-1897)
II Koncert fortepianowy B-dur op. 83

BILETY:
49 zł normalny
40 zł ulgowy
35 zł balkon


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Virtualnetia.com   projektowanie stron internetowych