MENU

piątek 22 kwietnia 2022
19:00
MOŻDŻER GRA GERSHWINA
KONCERT SYMFONICZNY
kup bilet
Koncert rozpoczniemy wykonaniem Melodii Myroslava Skoryka – ukraińskiego kompozytora, pianisty i muzykologa, zmarłego w 2020 roku. Wykonując ten utwór, Filharmonia Gorzowska przyłącza się do akcji wszystkich polskich filharmonii, które dodają tę kompozycję do programów swoich koncertów jako symboliczny gest solidarności z Ukrainą.

Leszek Możdżer to jeden z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych pianistów jazzowych w Europie; twórca poszukujący, eksperymentujący i zdobywający z sukcesami kolejne muzyczne terytoria. Koncert tego wyjątkowego solisty mamy przyjemność zapowiadać u nas już kolejny raz. Tym razem wraca do nas z autorskimi kompozycjami oraz własnym pomysłem na interpretację kultowej Błękitnej rapsodii George’a Gershwina.

To jedno z najwspanialszych dzieł łączących jazz z muzyką klasyczną niemal natychmiast uczyniło z kompozytora amerykańską gwiazdę. W „błękitnych” bluesowych rytmach Gershwin zawarł wszystko, co go otaczało, co słyszał wokół siebie na co dzień – uliczny hałas, rytmy stukotu kół pociągu, industrialny pejzaż i rozmach wielkich metropolii. „Muzyczny kalejdoskop Ameryki” miał swoją premierę w 1924 roku w Nowym Jorku. Przy fortepianie zasiadł sam Gershwin, głównie improwizując swoją partię i ostateczny kształt nadając jej dopiero po koncercie.

Echa jazzu pojawią się również w pełnym brazylijskich melodii i rytmów Byku na dachu Dariusa Milhauda. Ta frapująca, dowcipna i jaskrawa w brzmieniu kompozycja będzie muzyczną szczyptą chilli tego koncertu.Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Leszek Możdżer / fortepian
Przemysław Fiugajski / dyrygentLESZEK MOŻDŻER
Biali  
Invocation
DeDeDe
Blackberry Double
Hunchback Porn Angle
We are Earth
Hansa Surf Hotel


FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)
Preludium e-moll op. 28 nr 4
w opracowaniu na fortepian i orkiestrę

DARIUS MILHAUD (1892-1974)
Byk na dachu

GEORGE GERSHWIN (1898-1937)
Błękitna rapsodia na fortepian i orkiestrę

BILETY:
80 zł normalny
70 zł ulgowy
60 zł balkon


  MECENAS FILHARMONII GORZOWSKIEJ
-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


 

Realizacja   Virtualnetia.com