MENU

niedziela 26 stycznia 2014
18:00
EACHTRA
kup bilet
EACHTRA – spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji  - projekt scenicznybędący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs (www.jrm.art.pl) i formacji tańca irlandzkiego Ellorien (www.ellorien.pl).

Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Szkocji i Irlandii, Walii i Bretanii. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują się z przeźroczami krajobrazów celtyckich krain, a recytowane fragmenty poezji harmonijnie przeplatają się z dźwiękami skrzypiec, akordeonu, flażoletu, dud, saksofonu, gitar i perkusji.

JRM - Jig Reel Maniacs - to jedna z najstarszych i najbardziej wziętych formacji muzyki celtyckiej w Polsce (trzon jest z Poznania, jeden muzyk z Wrocławia i jeden z Bydgoszczy); która istnieje od 1990 roku. Jigowo Reelowi Maniacy grają Celtic fusion - celtyckie brzmienia i smaki skojarzone z takimi gatunkami jak: jazz, funk, rock, reggae i chillout - muzykę instrumentalno-wokalną aranżowaną na wielobarwne instrumentarium: skrzypce, flażolety, dudy, akordeon, saksofon, harmonijkę, gitary (akustyczną, elektryczną, basową), pianino elektryczne i moog, perkusję i głos (baryton-bas).

Ellorien to żeński zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Dziewczyny łączy pasja do tańca. Stale ją pogłębiają podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów. Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark TCRG - solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.

Bilety:
przedsprzedaż do 25.01.2014 - 30 zł
w dniu koncertu - 40 zł

Organizator spektaklu:
Motivex sp. z o.o., Os. Chrobrego 2/65, 61-681 Poznań

virtualnetia  projektowanie stron internetowych