MENU

SALA KONCERTOWA

Sala koncertowa CEA-Filharmonii Gorzowskiej  to 598 miejsc na widowni, blisko 1000 m2 powierzchni, unikatowe warunki akustyczne, światowe standardy.
 
Sala koncertowa Filharmonii  Gorzowskiej należy do najlepszych obiektów pod względem akustyki w Polsce. To zdecydowanie wyróżnia ją spośród obecnie funkcjonujących w kraju sal filharmonicznych i studiów nagraniowych. Biorąc pod uwagę wszystkie miejsca, w których organizowane są koncerty na najwyższym poziomie, Gorzów porównać można tylko z legendarnym warszawskim Studiem S-1, należącym do Polskiego Radia. Badania i charakterystykę akustyczną sali przeprowadzili specjaliści pod kierownictwem dr. inż. Tadeusza Fideckiego.

Możliwości przystosowania do indywidualnych wymogów poszczególnych artystów i zespołów są tu bardzo szerokie. W żadnym innym miejscu w Polsce nie ma tylu systemów pozwalających kształtować jakość dźwięku.  Bardzo dobrą akustykę sali koncertowej zapewniają zastosowane tu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. To m.in. reflektory akustyczne, mobilne dyfuzory i specjalnie skonstruowana kurtyna. Sala wyposażona jest również w wysokich standardów zintegrowany system audiowizyjny pozwalający na rejestrację dźwięku i obrazu w jakości HD, w skład którego wchodzą: kamery HD, sterowniki, monitor, 4 rekordery i mikser wizyjny umożliwiający obsługę bez udziału operatorów. Do rejestracji i edycji nagrań zastosowano system  Pro Tools, który komputerowo współpracuje z konsolą oraz mikrofonami.
 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013

Realizacja   Virtualnetia.com