MENU

« <  1 2 3 4   > »

Grzegorz Duchnowski utwór wokalno¬instrumentalny pn. "Stabat Mater".

CEA- Filharmonia  Gorzowska w sezonie artystycznym 2015/2016 realizuje zadanie pn: Grzegorz Duchnowski utwór wokalno-instrumentalny pn. "Stabat Mater". Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia  kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Udział Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej w projekcie nagraniowym o nazwie „Bronisław Kaper / Jan A.P. Kaczmarek SPOTKANIE ”

Celem projektu jest wydanie albumu z muzyką Bronisława Kapera (1902-1983) oraz Jana A.P.  Kaczmarka (*1953), który zawierać  będzie wybrane utwory z dorobku obu 
kompozytorów  przypominające tych polskich artystów jako wybitnych twórców muzyki filmowej. 
Album składać  się  będzie z jednego krążka.
 

PROGRAM "KOMPOZYTOR - REZYDENT"

Założeniem projektu jest przygotowanie przez Kompozytora – rezydenta Dariusza Przybylskiego prawykonania utworu na orkiestrę symfoniczną podczas Koncertu  Inauguracyjnego  IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara.

ZAKUP INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

W ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska otrzymała środki, dzięki którym dokona zakupu instrumentów muzycznych.

Musical "Alicja w Krainie Czarów"

„Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla to jedna z najbardziej znanych książek na całym świecie – pełna absurdalnego humoru, niezwykłych postaci i nieprzewidywalnych zdarzeń. Wielka popularność opowieści o rezolutnej dziewczynce, która trafia do świata czarów i niekończącej się fantazji sprawiła, że dziś jest ona znana nie tylko z książek, ale również– jako nieskończone źródło inspiracji – z filmów oraz spektakli teatralnych i baletowych. CEA-Filharmonia Gorzowska postanawia dołączyć do grona miłośników tej niezwykłej historii i zaprasza do udziału we wspólnej zabawie, jaką będzie realizacja musicalu „Alicja w krainie czarów”!

 zaczniknr1doRegulaminuAlicjawKrainieCzarow.pdf

 zaczniknr2doRegulaminuAlicjawKrainieCzarow.pdf

III FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA 2015

III Festiwal Muzyki Współczesnej im. W. Kilara...

projekt "Zaplątani w dźwięki"

„Zaplątani w dźwięki” to projekt edukacyjno-artystyczny organizowany przez CEA-Filharmonię Gorzowską. 

 REGULAMINPROJEKTUZAPLTANI.pdf

ZAKUP INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

W ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Infrastruktura Kultury, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska otrzymała środki, dzięki którym dokonała zakupu instrumentów muzycznych

 Instrperkusyjne.pdf

 Klarnetyzakcesoriami.pdf

 Maszynkifagotklarnet.pdf

WERONIKA RATUSIŃSKA-ZAMUSZKO

KONCERT NA ALTÓWKĘ, KLARNET I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ
Prawykonanie utworu  Weroniki Ratusińskiej-Zamuszko jest uzupełnieniem jej licznych dokonań kompozytorskich z zakresu muzyki symfonicznej. W polskiej literaturze próżno szukać koncertów na klarnet i altówkę. Również w literaturze światowej nie znajdujemy wielu utworów  na taki skład, zwłaszcza z akompaniamentem orkiestry smyczkowej.

Projekt "Królewna Śnieżka"

Wiele, wiele lat temu dwaj bracia - Wilhelm i Jakub Grimm wymyślili i spisali historię pięknej, dobrej Śnieżki, którą dziś zna i opowiada sobie cały świat. Wielka popularność opowieści o Królewnie Śnieżce, okrutnej Macosze, zatrutym jabłku i siedmiu krasnoludkach sprawiła, że dziś jest ona znana nie tylko z książek, ale również filmów, spektakli teatralnych i baletowych.
CEA‒Filharmonia Gorzowska postanawia dołączyć do grona miłośników tej niezwykłej historii i zaprasza do udziału we wspólnej zabawie, jaką będzie realizacja napisanego przez Jana Krutula musicalu „Królewna Śnieżka”!
« <  1 2 3 4   > »
virtualnetia  projektowanie stron internetowych