MENU

« <  1 2 3 4   > »

Musical "Alicja w Krainie Czarów"

„Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla to jedna z najbardziej znanych książek na całym świecie – pełna absurdalnego humoru, niezwykłych postaci i nieprzewidywalnych zdarzeń. Wielka popularność opowieści o rezolutnej dziewczynce, która trafia do świata czarów i niekończącej się fantazji sprawiła, że dziś jest ona znana nie tylko z książek, ale również– jako nieskończone źródło inspiracji – z filmów oraz spektakli teatralnych i baletowych. CEA-Filharmonia Gorzowska postanawia dołączyć do grona miłośników tej niezwykłej historii i zaprasza do udziału we wspólnej zabawie, jaką będzie realizacja musicalu „Alicja w krainie czarów”!

 zaczniknr1doRegulaminuAlicjawKrainieCzarow.pdf

 zaczniknr2doRegulaminuAlicjawKrainieCzarow.pdf

III FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA 2015

III Festiwal Muzyki Współczesnej im. W. Kilara...

projekt "Zaplątani w dźwięki"

„Zaplątani w dźwięki” to projekt edukacyjno-artystyczny organizowany przez CEA-Filharmonię Gorzowską. 

 REGULAMINPROJEKTUZAPLTANI.pdf

ZAKUP INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

W ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Infrastruktura Kultury, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska otrzymała środki, dzięki którym dokonała zakupu instrumentów muzycznych

 Instrperkusyjne.pdf

 Klarnetyzakcesoriami.pdf

 Maszynkifagotklarnet.pdf

WERONIKA RATUSIŃSKA-ZAMUSZKO

KONCERT NA ALTÓWKĘ, KLARNET I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ
Prawykonanie utworu  Weroniki Ratusińskiej-Zamuszko jest uzupełnieniem jej licznych dokonań kompozytorskich z zakresu muzyki symfonicznej. W polskiej literaturze próżno szukać koncertów na klarnet i altówkę. Również w literaturze światowej nie znajdujemy wielu utworów  na taki skład, zwłaszcza z akompaniamentem orkiestry smyczkowej.

Projekt "Królewna Śnieżka"

Wiele, wiele lat temu dwaj bracia - Wilhelm i Jakub Grimm wymyślili i spisali historię pięknej, dobrej Śnieżki, którą dziś zna i opowiada sobie cały świat. Wielka popularność opowieści o Królewnie Śnieżce, okrutnej Macosze, zatrutym jabłku i siedmiu krasnoludkach sprawiła, że dziś jest ona znana nie tylko z książek, ale również filmów, spektakli teatralnych i baletowych.
CEA‒Filharmonia Gorzowska postanawia dołączyć do grona miłośników tej niezwykłej historii i zaprasza do udziału we wspólnej zabawie, jaką będzie realizacja napisanego przez Jana Krutula musicalu „Królewna Śnieżka”!

II FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ

Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara od jego pierwszej edycji  był dla Filharmonii Gorzowskiej sporym wyzwaniem – to pierwsza w regionie inicjatywa promująca muzykę współczesną na tak dużą skalę.  Wyzwanie to od razu stało się dla nas –  jako najmłodszej filharmonii w Polsce nie tyle obowiązkiem, ale czymś w rodzaju misji, której realizacja sprawia nam dużą satysfakcję.  Zarówno pierwsza edycja festiwalu, jak też ta tegoroczna, a  i zapewne jeszcze kilka kolejnych, to rodzaj muzycznego patchworku, którego sensem i celem  jest wzajemne odnalezienie drogi ku sobie i dotarcie do siebie dwóch najważniejszych podmiotów tego przedsięwzięcia  –  sztuki i jej odbiorcy, słuchacza.

 


Projekt „AKADEMIA MUZYKI”/ Projekt „MUSIKAKADEMIE“

Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska w partnerstwie z przedszkolem Kita-Storchennest w Altlandsberg realizuje projekt „AKADEMIA MUZYKI”, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina.


Das Zentrum für Künstlerische Bildung (ZKB) der Philharmonie Gorzów Wlkp. setzt gemeinsam mit der Kita „Storchennest“ in Altlandsberg das Projekt „MUSIKAKADEMIE“ um; das Vorhaben wird aus Mitteln des Europäischen Fonds für regionale Entwicklung im Rahmen des Operationellen Programms zur grenzübergreifenden Zusammenarbeit zwischen Polen (Wojewodschaft Lubuskie) und dem Land Brandenburg 2007-2013, Klein- und Netzwerkprojektefonds der Euroregion „Pro Europa Viadrina“ gefördert.


ŁUKASZ PIEPRZYK POEMAT SYMFONICZNY NA II GORZOWSKI FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ

Muzyka współczesna dość rzadko gości na estradach polskich filharmonii. Dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert, którego głównym punktem będzie prawykonanie ...

PROGRAM "KOMPOZYTOR - REZYDENT"

Założeniem projektu jest stworzenie koncertu fortepianowego burzącego wiele konwencji związanych zarówno z formą, jak i tradycyjnym zastosowaniem fortepianu...
« <  1 2 3 4   > »
virtualnetia  projektowanie stron internetowych