MENU

W Dzień Ziemi gorzowianie posprzątają osiedle i zrzucą kwiatowe bomby

Wielkie wiosenne sprzątanie Dolinek – pod takim hasłem odbywać się będzie proekologiczna akcja mieszkańców Gorzowa, Filharmonii Gorzowskiej i firmy Inneko. Wspólnie zadbają o czystość na śródmiejskich łąkach otaczających filharmonię. Atrakcją akcji będzie rzucanie kwiatowych bomb, które mają zamienić teren w kwiecistą łąkę.

W niedzielę 22 kwietnia, w samo południe spotykają się mieszkańcy gorzowskiego osiedla Dolinki, pracownicy Filharmonii Gorzowskiej i firmy Inneko, po to, by wspólnie zadbać o wyjątkowe miejsce na mapie tego miasta. Śródmiejskie łąki okalające Filharmonię Gorzowską to prawdziwa enklawa natury i nieskalane cywilizacją miejsce.. niemal w samym centrum miasta.

- Dla mieszkańców osiedla to ważne miejsce,  gdzie można spacerować, zrobić piknik, poopalać się, czy po prostu pobyć w ciszy na łonie natury – mówi Ewelina Kaczmarek, mieszkanka Dolinek i inicjatorka akcji. – Dla osób mieszkających w blokach taki kontakt z naturą  jest niezwykle ważny.

Podobnego zdania jest Filharmonia Gorzowska. W tym roku po raz kolejny instytucja wykorzysta sąsiadujące z nią łąki przy organizacji pikników chopinowskich. Tylko w ubiegłym roku w coniedzielnych spotkaniach z muzyką Chopina w lipcu i sierpniu wzięło udział ponad dwa tysiące gorzowian.

- Zależy nam na tym, by zarówno filharmonia, jak i teren wokół niej był jak najbardziej otwarty i przyjazny dla mieszkańców – mówi Urszula Śliwińska, rzecznik prasowy Filharmonii Gorzowskiej. – Popularność ubiegłorocznych pikników pokazała, że takie miejsce i taka forma spędzania wolnego czasu, przy dźwiękach najlepszej muzyki klasycznej, są tym czego w mieście potrzebujemy.

O rękawice, worki i wywóz nieczystości zadba gorzowska firma Inneko. Niemałą atrakcją będzie możliwość rzucania kwiatowymi bombami – to mieszanka ziemi, gliny i nasion. Przygotowano nasiona kwiatów jednorocznych, więc efekty niedzielnej akcji powinny być szybko widoczne.  Przygotowano 200 takich kwiatowych ładunków.

Realizacja   Virtualnetia.com