MENU

PODSUMOWANIE ROKU 2016 W CEA - FILHARMONII GORZOWSKIEJ

Koniec roku sprzyja podsumowaniom tego, co już za nami. 

Podsumowujemy więc rok 2016 i z dumą informujemy, że odwiedziliście nas w nim Państwo w imponującej liczbie około 61 500 osób, co w porównaniu z rokiem ubiegłym oznacza wzrost o około 18 600 osób!
 
Bardzo ważnym jest dla nas fakt, że aż 21 300 osób to odbiorcy organizowanych w przez nas wydarzeń i koncertów edukacyjnych.
 
Podane liczby dotyczą 302 wydarzeń muzycznych, które w roku 2016 organizowała i współorganizowała CEA-Filharmonia Gorzowska, 207 z tych wydarzeń to zajęcia, projekty i koncerty o charakterze edukacyjnym. Warto tu wspomnieć choćby o wielkim sukcesie trzeciego już Musicalu pt. „PINOKIO” z udziałem blisko 70 młodych wykonawców wyłonionych w castingu.
 
Rok 2016 okazał się także bardzo udany artystycznie. Gościły u nas takie osobowości muzyczne jak m. in.: Krzesimir Dębski, Wojciech Rajski, Jerzy Maksymiuk, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Marcin Wyrostek, Małgorzata Walewska, Włodek Pawlik, Michał Lorenc, Radzimir Dębski – Jimek, Karol Radziwonowicz, Alicja Węgorzewska, Jan Stanienda, Krzysztof Jakowicz, Tadeusz Kozłowski.
 
W minionym roku zorganizowaliśmy  również kolejny już, IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara, wyróżniony certyfikatem EFFE 2015-2016 – Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy, przyznawany przez grono ekspertów zgromadzonych przy Komisji Europejskiej.
 
W 2016 roku w ofercie kulturalnej CEA-FG, poza ofertą koncertów symfonicznych oraz koncertów z cyklu FILHARMONIA LIGHT pojawił się nowy cykl koncertowy SOBOTNIA SCENA LIGHT. W ramach rozwoju oferty edukacyjnej powstał natomiast nowy cykl spotkań edukacyjnych - Filharmonia Juniora - dla dzieci, które przekroczyły próg wiekowy słuchacza Muzycznego Raczkowania, a chciały kontynuować przygodę z muzyką.
 
Rosnącym zainteresowaniem cieszyły się również wydawnictwa Filharmonii, w tym przede wszystkim wydany w 2015 r. Album „Bronisław Kaper / Jan A.P. Kaczmarek – SPOTKANIE”, a także Przewodnik młodego słuchacza muzyki klasycznej -  Co jest grane w Filharmonii.
 
Dziękujemy
Dyrekcja i Zespół
Centrum Edukacji Artystycznej-
Filharmonii Gorzowskiej
Realizacja   Virtualnetia.com