MENU

« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...  > »

Chciałabym wieść długie sceniczne życie…

22.01.2019
Rozmowa z Yeyoung Sohn, pochodzącą z Korei Południowej sopranistką, która już za kilka dni wystąpi w Filharmonii Gorzowskiej.

Yeyoung Sohn swoje losy związała z Polską już przed piętnastoma laty. W tym czasie nie tylko stała się gwiazdą światowego formatu, obroniła doktorat na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, ale również nauczyła się doskonale mówić po polsku. Każde jej wyjście na scenę wywołuje zrozumiały zachwyt publiczności. Jest piękna, zjawiskowa i obdarzona nieziemskim głosem. Jest laureatką wielu europejskich konkursów wokalnych. Dla gorzowskiej publiczności wykona arie z operetek Straussa, Lehára, Offenbacha, Kálmána oraz repertuar z musicali My Fair Lady, West Side Story i Skrzypek na dachu.
 

Scena kameralna znów zaskakuje

15.01.2019
Kolejny koncert kameralny w Filharmonii Gorzowskiej pokazuje, że na kameralnej scenie wciąż jest wiele do odkrycia. Tym razem wystąpi Trio d’Anches – będzie ciekawie, różnorodnie, zaskakująco. 18 stycznia koncert „Do trzech razy sztuka”. O szczegółach opowiada Maciej Dana, klarnecista Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.

Instrumenty aniołów zabrzmią w Filharmonii Gorzowskiej

06.12.2018
Są parą w życiu i na scenie. Młodzi, wybitnie uzdolnieni, wielokrotnie nagradzani. Agata i Łukasz Długosz, wirtuozi fletu zagrają 7 grudnia w Filharmonii Gorzowskiej. „Koncert zimowy” będzie piękną uwertura do Świąt Bożego Narodzenia. O tym dlaczego warto wybrać się na ten koncert, opowiadają sami artyści.

Genialny Pan B. na scenie Filharmonii Gorzowskiej

19.11.2018
Przed nami pierwszy w tym sezonie artystycznym, monograficzny koncert w całości poświęcony twórczości genialnego Johannesa Brahmsa. O tym dlaczego Brahms zapewnił sobie takie miano i czy warto wybrać się na ten koncert opowie znakomity skrzypek Jarosław Żołnierczyk, który w Gorzowie zagra partie solowe w przepięknym i arcytrudnym Koncercie skrzypcowym D-dur.

Ogłaszamy nabór do projektu "iGra z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek!”

13.11.2018
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora uprzejmie informujemy, iż rozpoczynamy nabór do projektu "iGra z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek!”.

Odkryj Czechy w listopadzie

09.11.2018
Myślisz, że dobrze znasz swoich sąsiadów? Sprawdź to! Filharmonia Gorzowska oraz Kino Helios wspólnie zapraszają do odkrywania kultury czeskiej. W listopadzie czekają nas dwa wyjątkowe wydarzenia – premiera filmu „Boso po ściernisku” oraz gościnny koncert jednej z najlepszych czeskich orkiestr. Tak jak czeskiego kina nie sposób pomylić z żadnym innym, tak i ich muzykę trudno pomylić z jakąkolwiek inną twórczością.

MUSICAL DOGONIĆ PIPPI / OBSADY I TERMINY

29.10.2018
Wykaz pokazów musicalu "Dogonić Pippi" wraz z obsadami ról solowych

"Gramy tak, by to słuchacz odczuwał przyjemność”

22.10.2018
Komuś, kto nie był dobry z matematyki może zakręcić się w głowie. Wzrok przyciąga tytuł koncertu „Na osiem smyczków”, na plakacie widzimy dziewięciu muzyków, a w programie m.in. trio i kwartet. Jaki będzie pierwszy w tym sezonie koncert kameralny i dlaczego warto nie przegapić tego wydarzenia? Między innymi na te pytania opowiada Anna Rutkiewicz, altowiolistka Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.

„Niech cię nic nie ogranicza”, czyli gala muzyki filmowej na finał VI Festiwalu Muzyki Współczesnej

19.10.2018
Podczas trzeciego z festiwalowych wydarzeń w Filharmonii Gorzowskiej usłyszymy muzykę pochodzącą z takich obrazów jak Harry Potter, Gladiator, czy Władca Pierścieni. Całość dopełni dzieło patrona festiwalu – pochodząca z Draculi suita Wojciecha Kilara. Za pulpitem dyrygenckim stanie gościnnie Maciej Sztor, jeden z niewielu dyrygentów młodego pokolenia specjalizujący się w filmowych formach orkiestrowych przeznaczonych na dużą obsadę wykonawców. 

INFORMACJA DLA TANCERZY

21.09.2018
KLIKNIJ TU I ZOBACZ WYNIKI CASTINGÓW DO GRUPY TANECZNEJ

« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...  > »
Virtualnetia.com   projektowanie stron internetowych