MENU

« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   > »

Mariusz Wróbel od roku na stanowisku dyrektora Filharmonii Gorzowskiej

11.03.2018
Do Gorzowa przyjechał przed rokiem z Górnego Śląska. Jak wówczas mówił, zachęciła go wizja pracy w jednej z najmłodszych filharmonii w kraju, do tego ze znakomitym i chwalonym przez dyrygentów zespołem. Czas na pierwsze podsumowania i wnioski.

Słowiańska dusza w rytmach flamenco

07.03.2018
Kiedy tańczy na scenie, zapiera dech w piersiach i nawet rodowici Hiszpanie nie mogą uwierzyć, że flamenco tańczy przed nimi kobieta pochodząca z Polski. Barbara Cieślewicz, wyjątkowa i niezwykle utalentowana tancerka flamenco wystąpi 8 marca w Filharmonii Gorzowskiej wraz z tancerka Joanną Zapałą oraz hiszpańskimi artystami Juanem Cardenasem i Valle Monje. Nam opowiedziała o swojej miłości do flamenco, sportu i planach na przyszłość.

Mistrzostwo skrzypiec w Filharmonii Gorzowskiej

05.03.2018
Piękna, utalentowana, obdarzona niezwykłą charyzmą i wrażliwością, a do tego – jako jedyna polska skrzypaczka wykonująca na filharmonicznych estradach spektakularny II Koncert h-moll Paganiniego. O tym dlaczego lubi muzyczne wyzwania, jak wspomina swój pierwszy koncert w Gorzowie i jak to jest być mamą młodego muzyka opowiada Katarzyna Duda, skrzypaczka okrzyknięta jedną z najciekawszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce, którą usłyszymy 9 marca podczas koncertu „Mistrzowsko i z finezją” w Filharmonii Gorzowskiej.
 

Oferta pracy: Operator obsługi i konserwacji urządzeń elektrycznych

01.03.2018
Filharmonia Gorzowska poszukuje osoby na stanowisko:
Operator obsługi i konserwacji urządzeń elektrycznych

Pierwsze kroki w Filharmonii, czyli Muzyczne Raczkowanie

27.02.2018
Muzyczne Raczkowanie to cykl edukacyjny dla przyszłych mam oraz dzieci do czwartego roku życia, który w Filharmonii Gorzowskiej  zyskał już stałe grono wiernych odbiorców. Dlaczego? O tym opowiada Iwona Goździk, prowadząca spotkania.

Muzyczne last minute w Filharmonii Gorzowskiej

22.02.2018
Na zakończenie zimowych ferii Filharmonia Gorzowska przygotowała specjalną ofertę dla uczniów i studentów. Wystarczy okazać legitymację szkolną lub studencką, by wejść na koncert nawet z dwiema osobami towarzyszącymi, płacąc za siebie i każdą z nich jedynie symboliczną złotówkę!

Kontrasty, harmonie i debiuty na scenie Filharmonii Gorzowskiej

20.02.2018
Przed nami wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Podczas jednego wieczoru usłyszymy „Elegię na smyczki” Marka Jasińskiego i monumentalną V Symfonię Dymitra Szostakowicza, jedno z najwybitniejszych dzieł światowej symfoniki. Całość dopełni dzieło Dawida Pajdzika, na co dzień altowiolisty w Orkiestrze Filharmonii Gorzowskiej. O tym, czego możemy spodziewać się na koncercie 23 lutego opowiada kompozytor Dawid Pajdzik. 

Lubię tutaj wracać..

30.11.2017
Jeszcze przed Świętami Filharmonia Gorzowska przygotowała dla melomanów prawdziwą gratkę. 15 grudnia wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów Tomasz Strahl, zaś orkiestrą pokieruje wybitny polski dyrygent Czesław Grabowski.
O tym, dlaczego lubi wracać do Gorzowa oraz jakie kompozycje usłyszymy, opowiada Tomasz Strahl.

ZMIANA TERMINU KONCERTU DAGADANA & FILHARMONICY GORZOWSCY

23.11.2017
Szanowni Państwo,
 
jest nam niezwykle przykro poinformować, iż z powodu nagłej i ciężkiej choroby wokalistki zespołu Dagadana, Dany Vynnytskiej, sobotni koncert zmuszeni jesteśmy przenieść na inny termin.
Koncert odbędzie się 9 czerwca 2018 roku. Ubolewamy tym bardziej, że widzimy jak licznie chcieli Państwo przybyć na występ zespołu.
Mamy nadzieję, że na koncercie Dagadana spotkamy się z Państwem w czerwcu. Tymczasem zapraszamy na inne koncerty w Filharmonii Gorzowskiej,
zaś Pani Danie życzymy dużo siły i szybkiego powrotu do zdrowia.
 
Zakupione przez Państwa bilety zachowują ważność do 9 czerwca 2018.
W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z kasą biletową pod nr tel. 95 739 2708 lub 95 739 2712


Oświadczenie zespołu Dagadana:
 
„Drodzy przyjaciele zespołu DAGADANA. Z powodu ciężkiej choroby i pogorszającego się stanu zdrowia Dany zmuszeni jesteśmy przełożyć termin koncertu.
Do wczoraj myśleliśmy, że istnieje szansa na polepszenie się sytuacji. Niestety Dana straciła głos i grozi jej zapalenie płuc.
Dziękując Wam za to, że postanowiliście spędzić z nami sobotni wieczór, prosimy o zrozumienie. Czekaliśmy na ten koncert bardzo długo. Miało to być premierowe wykonanie płyty Meridian 68 z orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej.
Na ponowne spotkanie w tym gronie trzeba będzie trochę poczekać, bo do 9 czerwca 2018. Do tego czasu tęsknota za Wami będzie jeszcze większa. Data zbiegnie się z naszymi 10-tymi urodzinami. Ufamy, że będziemy świętować je w powiększonym gronie.
 
Z wyrazami smutku, ale i nadziei na czerwcowe spotkanie
 
Muzycy zespołu DAGADANA.”

 


Muzyka polska – współcześnie, ale z szacunkiem dla korzeni

22.11.2017
24 listopada kolejny koncert kameralny w wykonaniu muzyków Filharmonii Gorzowskiej. Tym razem kwartet smyczkowy im. Henryka Mikołaja Góreckiego i polska muzyka współczesna.  Na koncert zapraszają członkowie kwartetu – Maciej Grygiel (skrzypce) oraz Piotr Więcław (wiolonczela). 
« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   > »
virtualnetia  projektowanie stron internetowych