MENU

« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...  > »

Śladami polskiej inteligencji i historii polskiej muzyki

07.02.2019
To będzie przepiękna i niezwykle interesująca podróż do źródeł naszej kultury i tożsamości, wycieczka nie tylko w głąb historii muzyki, ale też polskości.  8 lutego, tuż przed piątkowym koncertem symfonicznym w Filharmonii Gorzowskiej otwarta zostanie wystawa „Reszkowie – mistrzowie polskiego bel canta”, poświęcona wybitnemu, choć dziś nieco zapomnianemu rodzeństwu polskich śpiewaków – Józefinie, Janowi i Edwardowi Reszke.

POKAZY MUSICALU "DOGONIĆ PIPPI" W CZERWCU 2019

07.02.2019
Zaprszamy do zapoznania się z harmonogrmamem prób wznowieniowych w dniach 25-31 maja 2019 oraz z obsadami na poszczególne pokazy w dniach 1-6 czerwca 2019.

Chciałabym wieść długie sceniczne życie…

22.01.2019
Rozmowa z Yeyoung Sohn, pochodzącą z Korei Południowej sopranistką, która już za kilka dni wystąpi w Filharmonii Gorzowskiej.

Yeyoung Sohn swoje losy związała z Polską już przed piętnastoma laty. W tym czasie nie tylko stała się gwiazdą światowego formatu, obroniła doktorat na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, ale również nauczyła się doskonale mówić po polsku. Każde jej wyjście na scenę wywołuje zrozumiały zachwyt publiczności. Jest piękna, zjawiskowa i obdarzona nieziemskim głosem. Jest laureatką wielu europejskich konkursów wokalnych. Dla gorzowskiej publiczności wykona arie z operetek Straussa, Lehára, Offenbacha, Kálmána oraz repertuar z musicali My Fair Lady, West Side Story i Skrzypek na dachu.
 

Scena kameralna znów zaskakuje

15.01.2019
Kolejny koncert kameralny w Filharmonii Gorzowskiej pokazuje, że na kameralnej scenie wciąż jest wiele do odkrycia. Tym razem wystąpi Trio d’Anches – będzie ciekawie, różnorodnie, zaskakująco. 18 stycznia koncert „Do trzech razy sztuka”. O szczegółach opowiada Maciej Dana, klarnecista Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.

Instrumenty aniołów zabrzmią w Filharmonii Gorzowskiej

06.12.2018
Są parą w życiu i na scenie. Młodzi, wybitnie uzdolnieni, wielokrotnie nagradzani. Agata i Łukasz Długosz, wirtuozi fletu zagrają 7 grudnia w Filharmonii Gorzowskiej. „Koncert zimowy” będzie piękną uwertura do Świąt Bożego Narodzenia. O tym dlaczego warto wybrać się na ten koncert, opowiadają sami artyści.

Genialny Pan B. na scenie Filharmonii Gorzowskiej

19.11.2018
Przed nami pierwszy w tym sezonie artystycznym, monograficzny koncert w całości poświęcony twórczości genialnego Johannesa Brahmsa. O tym dlaczego Brahms zapewnił sobie takie miano i czy warto wybrać się na ten koncert opowie znakomity skrzypek Jarosław Żołnierczyk, który w Gorzowie zagra partie solowe w przepięknym i arcytrudnym Koncercie skrzypcowym D-dur.

Ogłaszamy nabór do projektu "iGra z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek!”

13.11.2018
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora uprzejmie informujemy, iż rozpoczynamy nabór do projektu "iGra z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek!”.

Odkryj Czechy w listopadzie

09.11.2018
Myślisz, że dobrze znasz swoich sąsiadów? Sprawdź to! Filharmonia Gorzowska oraz Kino Helios wspólnie zapraszają do odkrywania kultury czeskiej. W listopadzie czekają nas dwa wyjątkowe wydarzenia – premiera filmu „Boso po ściernisku” oraz gościnny koncert jednej z najlepszych czeskich orkiestr. Tak jak czeskiego kina nie sposób pomylić z żadnym innym, tak i ich muzykę trudno pomylić z jakąkolwiek inną twórczością.

MUSICAL DOGONIĆ PIPPI / OBSADY I TERMINY

29.10.2018
Wykaz pokazów musicalu "Dogonić Pippi" wraz z obsadami ról solowych

"Gramy tak, by to słuchacz odczuwał przyjemność”

22.10.2018
Komuś, kto nie był dobry z matematyki może zakręcić się w głowie. Wzrok przyciąga tytuł koncertu „Na osiem smyczków”, na plakacie widzimy dziewięciu muzyków, a w programie m.in. trio i kwartet. Jaki będzie pierwszy w tym sezonie koncert kameralny i dlaczego warto nie przegapić tego wydarzenia? Między innymi na te pytania opowiada Anna Rutkiewicz, altowiolistka Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.

« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...  > »
Realizacja   Virtualnetia.com