MENU

« <  ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...  > »

Odcienie klasycyzmu

17.04.2018
„Wielcy twórcy i ich czasy” to koncert przygotowany przez Filharmonię Gorzowską, w którym pokazane zostaną różne oblicza klasycyzmu w muzyce. W programie kompozycje Dvořáka, Beethovena i współczesnego Lutosławskiego. Partie solowe wykonają oboista Marek Mleczko oraz harfistka Agnieszka Kaczmarek-Bialic, która w rozmowie z nami mówi o magii harfy i historii, jakie kryją się za utworem, jaki wykona. Koncert już w piątek 20 kwietnia.

Muzyka znad Sekwany zabrzmi w Filharmonii Gorzowskiej

09.04.2018
Vive la musique  to wyjątkowy koncert kameralny przygotowany przez muzyków Filharmonii Gorzowskiej. 13 kwietnia usłyszymy piekne i nie zawsze znane dzieła francuskich kompozytorów. Na scenie kwartet Con Amabile oraz francuska flecistka Gaelle Dohen. O tym dlaczego warto wsłuchać się w piękne francuskie brzmienia oraz dlaczego o muzyce francuskiej mówimy akurat teraz opowiadają artyści.

Nutka Zosia na finał Akademii Muzyki w Filharmonii Gorzowskiej

06.04.2018
Akademia Muzyki to projekt, w ramach którego odbywają się cykliczne spotkania szkół i przedszkoli z muzyką klasyczną.  Tylko w tym roku gorzowską filharmonię odwiedziło blisko 1300 uczniów i przedszkolaków. Przed nami dwa ostatnie spotkania i.. bardzo ciekawe wydawnictwo – polsko-niemiecka książeczka edukacyjna o przygodach Nutki Zosi.

Zmiana terminu koncertu Starego Dobrego Małżeństwa

05.04.2018
Szanowni Państwo
W prawdziwą przykrością informujemy, iż z powodu choroby wokalisty i gitarzysty Starego Dobrego Małżeństwa, p. Krzysztofa Myszkowskiego, odwołana została cała wiosenna trasa koncertowa zespołu.

Zaplanowany na 21 kwietnia w Filharmonii Gorzowskiej koncert zostanie przesunięty i odbędzie się 9 września 2018.

Wszystkie zakupione przez Państwa bilety zachowują swoją ważność. Istnieje również możliwość zwrotu biletu, w zależności od miejsca zakupu – w kasie Filharmonii Gorzowskiej lub poprzez portal kupbilecik.pl.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać w kasie Filharmonii Gorzowskiej.

Wirtuoz wiolonczeli zagra w Filharmonii Gorzowskiej

04.04.2018
Cudowne dziecko polskiej wiolonczeli – Rafał Kwiatkowski naukę gry na tym instrumencie rozpoczął już w  wieku 7 lat. Bardzo szybko pojawiły się pierwsze sukcesy, a w wieku 18 lat odbywał już zagraniczne stypendium w Stanach Zjednoczonych. Stale się rozwija, podobnie jak jego kariera. Już wkrótce, 6 kwietnia,  usłyszymy go na scenie Filharmonii Gorzowskiej. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z artystą.

Tęsknota za tym, co niewypowiedziane..

13.03.2018
„Publiczność, która wciąż na nowo chce słuchać tekstów Osieckiej tęskni za poezją, czymś nienachalnym, subtelnym, niedosłownym” – mówi Izabela Płońska, wybitna wokalistka, która już 17 marca wystąpi na scenie Filharmonii Gorzowskiej w projekcie „Niech żyje bal”, w całości poświęconemu twórczości Agnieszko Osieckiej.

Kameralne oblicze baroku

12.03.2018
Trzy kompozycje włoskich twórców oraz koncert klawesynowy arcymistrza baroku J.S. Bacha – taki repertuar czeka na melomanów 16 marca podczas koncertu kameralnego „Wiolinowe oblicze baroku” w Filharmonii Gorzowskiej. Na scenie kwartet Straordinario, który gościnnie poprowadzi wybitny klawesynista Krzysztof Garstka. O koncercie opowiada Katarzyna Winkiewicz, wiolonczelistka Straordinario.

Mariusz Wróbel od roku na stanowisku dyrektora Filharmonii Gorzowskiej

11.03.2018
Do Gorzowa przyjechał przed rokiem z Górnego Śląska. Jak wówczas mówił, zachęciła go wizja pracy w jednej z najmłodszych filharmonii w kraju, do tego ze znakomitym i chwalonym przez dyrygentów zespołem. Czas na pierwsze podsumowania i wnioski.

Słowiańska dusza w rytmach flamenco

07.03.2018
Kiedy tańczy na scenie, zapiera dech w piersiach i nawet rodowici Hiszpanie nie mogą uwierzyć, że flamenco tańczy przed nimi kobieta pochodząca z Polski. Barbara Cieślewicz, wyjątkowa i niezwykle utalentowana tancerka flamenco wystąpi 8 marca w Filharmonii Gorzowskiej wraz z tancerka Joanną Zapałą oraz hiszpańskimi artystami Juanem Cardenasem i Valle Monje. Nam opowiedziała o swojej miłości do flamenco, sportu i planach na przyszłość.

Mistrzostwo skrzypiec w Filharmonii Gorzowskiej

05.03.2018
Piękna, utalentowana, obdarzona niezwykłą charyzmą i wrażliwością, a do tego – jako jedyna polska skrzypaczka wykonująca na filharmonicznych estradach spektakularny II Koncert h-moll Paganiniego. O tym dlaczego lubi muzyczne wyzwania, jak wspomina swój pierwszy koncert w Gorzowie i jak to jest być mamą młodego muzyka opowiada Katarzyna Duda, skrzypaczka okrzyknięta jedną z najciekawszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce, którą usłyszymy 9 marca podczas koncertu „Mistrzowsko i z finezją” w Filharmonii Gorzowskiej.
 

« <  ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...  > »
Realizacja   Virtualnetia.com