MENU

« <  1 2 3   > »

KULTURA TĘDY

Projekt „Kultura Tędy” to program wsparcia edukacji kulturowej w regionie lubuskim polegający na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni wyznaczającej kierunki i trendy w edukacji kulturowej, której cechą nadrzędną jest procesualność.
 
Pośrednim rezultatem programu jest wyposażenie nauczycieli w pożądane społecznie umiejętności kreacji twórczej, a animatorów w specjalistyczną wiedzę pozwalającą sprawniej poruszać się w obszarze edukacji kulturowej. Ostatecznym zakładanym rezultatem jest oddziaływanie objętych opieką merytoryczną edukatorów (nauczycieli i animatorów) na dzieci i młodzież, z którymi pracują na co dzień.PROJEKT- AKADEMIA MUZYKI 2017

Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Prötzel i Szkołą Podstawową Oderland Grundschule Neutrebbin realizuje projekt  dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach  programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej „Redukować bariery-wspólnie wykorzystywać silne strony”.

IV FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA

W dniach 13-20 maja 2016 r. CEA-Filharmonia Gorzowska zaprasza na IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. To co roku dla instytucji, miasta i całego regionu wyjątkowy tydzień spotkań z Muzyką XX i XXI stulecia, a tegoroczna edycja festiwalu będzie również okazją do świętowania 5. urodzin CEA-Filharmonii Gorzowskiej. Festiwalowa formuła pozwala nam zaprezentować w ramach jednego wydarzenia bardzo różnorodne zjawiska muzyczne – dzieła symfoniczne, kameralne, projekty wokalne, muzykę organową, wspaniale brzmiącą w gotyckim wnętrzu Katedry Gorzowskiej oraz zaskakujące brzmienia będące fuzją symfoniki i nowych trendów. W ubiegłym roku Festiwal otrzymał certyfikat EFFE 2015-2016 – Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy, przyznawany przez grono ekspertów zgromadzonych przy Komisji Europejskiej.

ZAKUP INSTRUMENTÓW I AKCESORIÓW MUZYCZNYCH DLA CEA-FG

W ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska otrzymała środki, dzięki którym dokona zakupu instrumentów muzycznych:
 
1. Harfa koncertowa wraz z akcesoriami
2. Flet poprzeczny
3. Waltornia podwójna F/B pełnorozdzielna
4. Smyczki do instrumentów muzycznych (skrzypce, wiolonczela, kontrabas)

ZDJĘCIA INSTRUMENTÓW WRAZ Z AKCESORIAMI


ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Grzegorz Duchnowski utwór wokalno¬instrumentalny pn. "Stabat Mater".

CEA- Filharmonia  Gorzowska w sezonie artystycznym 2015/2016 realizuje zadanie pn: Grzegorz Duchnowski utwór wokalno-instrumentalny pn. "Stabat Mater". Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia  kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Udział Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej w projekcie nagraniowym o nazwie „Bronisław Kaper / Jan A.P. Kaczmarek SPOTKANIE ”

Celem projektu jest wydanie albumu z muzyką Bronisława Kapera (1902-1983) oraz Jana A.P.  Kaczmarka (*1953), który zawierać  będzie wybrane utwory z dorobku obu 
kompozytorów  przypominające tych polskich artystów jako wybitnych twórców muzyki filmowej. 
Album składać  się  będzie z jednego krążka.
 

PROGRAM "KOMPOZYTOR - REZYDENT"

Założeniem projektu jest przygotowanie przez Kompozytora – rezydenta Dariusza Przybylskiego prawykonania utworu na orkiestrę symfoniczną podczas Koncertu  Inauguracyjnego  IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara.

ZAKUP INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

W ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska otrzymała środki, dzięki którym dokona zakupu instrumentów muzycznych.

Musical "Alicja w Krainie Czarów"

„Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla to jedna z najbardziej znanych książek na całym świecie – pełna absurdalnego humoru, niezwykłych postaci i nieprzewidywalnych zdarzeń. Wielka popularność opowieści o rezolutnej dziewczynce, która trafia do świata czarów i niekończącej się fantazji sprawiła, że dziś jest ona znana nie tylko z książek, ale również– jako nieskończone źródło inspiracji – z filmów oraz spektakli teatralnych i baletowych. CEA-Filharmonia Gorzowska postanawia dołączyć do grona miłośników tej niezwykłej historii i zaprasza do udziału we wspólnej zabawie, jaką będzie realizacja musicalu „Alicja w krainie czarów”!

 zaczniknr1doRegulaminuAlicjawKrainieCzarow.pdf

 zaczniknr2doRegulaminuAlicjawKrainieCzarow.pdf

III FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA 2015

III Festiwal Muzyki Współczesnej im. W. Kilara...
« <  1 2 3   > »
virtualnetia  projektowanie stron internetowych