MENU

« <  1 2 3   > »

Udział Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej w projekcie nagraniowym o nazwie „Bronisław Kaper / Jan A.P. Kaczmarek SPOTKANIE ”

Celem projektu jest wydanie albumu z muzyką Bronisława Kapera (1902-1983) oraz Jana A.P.  Kaczmarka (*1953), który zawierać  będzie wybrane utwory z dorobku obu 
kompozytorów  przypominające tych polskich artystów jako wybitnych twórców muzyki filmowej. 
Album składać  się  będzie z jednego krążka.
 

PROGRAM "KOMPOZYTOR - REZYDENT"

Założeniem projektu jest przygotowanie przez Kompozytora – rezydenta Dariusza Przybylskiego prawykonania utworu na orkiestrę symfoniczną podczas Koncertu  Inauguracyjnego  IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara.

ZAKUP INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

W ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska otrzymała środki, dzięki którym dokona zakupu instrumentów muzycznych.

Musical "Alicja w Krainie Czarów"

„Alicja w krainie czarów” Lewisa Carrolla to jedna z najbardziej znanych książek na całym świecie – pełna absurdalnego humoru, niezwykłych postaci i nieprzewidywalnych zdarzeń. Wielka popularność opowieści o rezolutnej dziewczynce, która trafia do świata czarów i niekończącej się fantazji sprawiła, że dziś jest ona znana nie tylko z książek, ale również– jako nieskończone źródło inspiracji – z filmów oraz spektakli teatralnych i baletowych. CEA-Filharmonia Gorzowska postanawia dołączyć do grona miłośników tej niezwykłej historii i zaprasza do udziału we wspólnej zabawie, jaką będzie realizacja musicalu „Alicja w krainie czarów”!

 zaczniknr1doRegulaminuAlicjawKrainieCzarow.pdf

 zaczniknr2doRegulaminuAlicjawKrainieCzarow.pdf

III FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ IM. WOJCIECHA KILARA 2015

III Festiwal Muzyki Współczesnej im. W. Kilara...

projekt "Zaplątani w dźwięki"

„Zaplątani w dźwięki” to projekt edukacyjno-artystyczny organizowany przez CEA-Filharmonię Gorzowską. 

 REGULAMINPROJEKTUZAPLTANI.pdf

ZAKUP INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

W ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Infrastruktura Kultury, Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska otrzymała środki, dzięki którym dokonała zakupu instrumentów muzycznych

 Instrperkusyjne.pdf

 Klarnetyzakcesoriami.pdf

 Maszynkifagotklarnet.pdf

WERONIKA RATUSIŃSKA-ZAMUSZKO

KONCERT NA ALTÓWKĘ, KLARNET I ORKIESTRĘ SMYCZKOWĄ
Prawykonanie utworu  Weroniki Ratusińskiej-Zamuszko jest uzupełnieniem jej licznych dokonań kompozytorskich z zakresu muzyki symfonicznej. W polskiej literaturze próżno szukać koncertów na klarnet i altówkę. Również w literaturze światowej nie znajdujemy wielu utworów  na taki skład, zwłaszcza z akompaniamentem orkiestry smyczkowej.

Projekt "Królewna Śnieżka"

Wiele, wiele lat temu dwaj bracia - Wilhelm i Jakub Grimm wymyślili i spisali historię pięknej, dobrej Śnieżki, którą dziś zna i opowiada sobie cały świat. Wielka popularność opowieści o Królewnie Śnieżce, okrutnej Macosze, zatrutym jabłku i siedmiu krasnoludkach sprawiła, że dziś jest ona znana nie tylko z książek, ale również filmów, spektakli teatralnych i baletowych.
CEA‒Filharmonia Gorzowska postanawia dołączyć do grona miłośników tej niezwykłej historii i zaprasza do udziału we wspólnej zabawie, jaką będzie realizacja napisanego przez Jana Krutula musicalu „Królewna Śnieżka”!

II FESTIWAL MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ

Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara od jego pierwszej edycji  był dla Filharmonii Gorzowskiej sporym wyzwaniem – to pierwsza w regionie inicjatywa promująca muzykę współczesną na tak dużą skalę.  Wyzwanie to od razu stało się dla nas –  jako najmłodszej filharmonii w Polsce nie tyle obowiązkiem, ale czymś w rodzaju misji, której realizacja sprawia nam dużą satysfakcję.  Zarówno pierwsza edycja festiwalu, jak też ta tegoroczna, a  i zapewne jeszcze kilka kolejnych, to rodzaj muzycznego patchworku, którego sensem i celem  jest wzajemne odnalezienie drogi ku sobie i dotarcie do siebie dwóch najważniejszych podmiotów tego przedsięwzięcia  –  sztuki i jej odbiorcy, słuchacza.

 


« <  1 2 3   > »
virtualnetia  projektowanie stron internetowych