MENU

sobota 30 marca 2019
19:00
JANOSIK 21
KONCERT Z CYKLU LIGHT
kup bilet
Projekt Janosik 21 to pozycja obowiązkowa tak dla miłośników dobrego folku, jak fanów starego niemego kina. Koncert zadowoli także wszystkich, którzy lubią, gdy film i muzyka wzajemnie się dopełniają. Przed nami nietypowy, muzyczno-filmowy seans, jakiego w Filharmonii Gorzowskiej jeszcze nie było. Na ekranie zobaczymy niemy słowacki film o Janosiku z 1921 roku w reżyserii Jaroslava Jerrego Siakela, wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco. Z projekcją filmu ściśle współgrać będzie muzyka oparta na motywach góralskich i barokowych w wykonaniu legendarnych prekursorów polskiej sceny folkowej – Kwartetu Jorgi. Muzycy zagrają na instrumentach akustycznych – fletach, gitarze, saksofonie i trąbce. Towarzyszyć im będą filharmonicy gorzowscy.
 
Kwartet Jorgi istnieje i koncertuje od ponad 35 lat. Jego znakiem rozpoznawczym stało się połączenie słowiańskiej tradycji muzycznej z rozbudowanymi improwizacjami nawiązującymi do jazzu i muzyki klasycznej.
 
Janosik, którego obejrzymy, to nie tylko pierwsza filmowa fabuła o słynnym zbójniku, ale także pierwszy pełnometrażowy film słowacki zrealizowany w profesjonalny sposób przez debiutantów – braci Siakel. Wkrótce po premierze film uznano za zaginiony. Odnaleziono go dopiero w 1970 roku w garażu w Chicago. W 1975 roku obraz został zrekonstruowany.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
 
Kwartet Jorgi:
Tomasz Mazur / trąbka* 
Waldemar Rychły / gitara
Janusz Brych / saksofon, flety

* zmiana wykonawcy - z powodów niezależnych od Filharmoni Maciej Rychły nie może wziąć udziału w koncercie 

   Aranżacja kompozycji kwartetu Jorgi na orkiestrę  / Waldemar Rychły

BILETY: 
45 zł / normalny
38 zł / ulgowy
32 zł / balkon

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


virtualnetia  projektowanie stron internetowych