MENU

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...  > »

Uzależniony od muzyki klasycznej

12.10.2021
Tworzy fotografie największych postaci współczesnej muzyki klasycznej. Wspólnie z Wojciechem Kilarem karmił koty i z bliska przyglądał się pracy Mistrza. Jego prace, przedstawiające m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Zygmunta Krauze, Zbigniewa Penherskiego, Adama Sztabę i oczywiście Wojciecha Kilara będziemy mogli wkrótce oglądać w Filharmonii Gorzowskiej. Otwarcie wystawy poprzedzi inaugurację VIII Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. Partnerem wystawy jest  Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
 

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU BILETÓW I ABONAMENTÓW NA I POŁOWĘ SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2021/2022

19.08.2021
Sprzedaż biletów na sezon artystyczny 2021/2022 rusza 14 września o godz. 12:00

PGE Energia Ciepła mecenasem Filharmonii Gorzowskiej

31.05.2021
PGE Energia Ciepła drugi rok z rzędu wspiera Filharmonię Gorzowską, obejmując swym mecenatem wydarzenia artystyczne w 2021 roku. Wsparcie Filharmonii Gorzowskiej to ważny wkład PGE Energia Ciepła w rozwój życia kulturalnego regionu.

Filharmonia Gorzowska zaprasza do wspólnego świętowania 10 urodzin

12.05.2021
Filharmonia Gorzowska zaprasza do wspólnego świętowania 10 urodzin
Z okazji swoich 10 urodzin Filharmonia Gorzowska…rozdaje prezenty! Mogą je otrzymać dzieci urodzone 18 maja 2011 roku oraz 18 maja 2021 roku.

Genialny fortepian i ukłon dla Mistrza Beethovena

06.05.2021
Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów, błyskotliwy komentator Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku, pod wrażeniem jego talentu byli m.in. Wojciech Kilar i Witold Lutosławski. Paweł Kowalski wystąpi w Filharmonii Gorzowskiej w koncercie poświęconym muzyce Ludwiga van Beethovena. Nam opowiada m.in. o przyjaźni z Lutosławskim oraz o tym, dlaczego jako nastolatek zakochał się w muzyce Beethovena.

Zapraszamy na koncert familijny z nagrodami

22.04.2021
W najbliższą niedzielę, 25 kwietnia, zapraszamy na wyjątkowy koncert familijny. Choć odbędzie się online, zakłada interakcję z publicznością oraz konkurs, w którym do wygrania jest aż 10 podwójnych zaproszeń na wybrany koncert familijny w przyszłym sezonie artystycznym.

dr Joanna Pisarewicz nowym dyrektorem Filharmonii Gorzowskiej

20.04.2021
20 kwietnia 2021 r. na stanowisko dyrektora Filharmonii Gorzowskiej oficjalnie powołana została dr Joanna Pisarewicz.
Powołanie odebrała z rąk Prezydenta Miasta Gorzowa, Wielkopolskiego, Jacka Wójcickiego. 

 
Joanna Pisarewicz Dr Joanna Pisarewicz jest absolwentką nauk politycznych ze specjalnością stosunki międzynarodowe w Collegium Polonicum w Słubicach – wspólnej placówce naukowo – dydaktycznej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz nauk politycznych ze specjalnością administracja samorządowa i administracja europejska Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Doktoryzowała się w Szczecinie - z marketingu usług.
Posiada doświadczenie w pracy w samorządzie. Wiele lat była związana z Wyższą Szkołą Biznesu w Gorzowie Wlkp. jako wykładowca akademicki oraz Dyrektor Centrum Promocji i Relacji Okołobiznesowych, a następnie Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego i Szkoleń. Była również  Członkiem Rady Wydziału Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp. W 2010 r. członek zespołu badawczego realizującego projekt „Badanie świadomości i potrzeb informacyjno-edukacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw w obszarze ekozarządzania w województwie lubuskim”; współautor publikacji naukowej (2010). Wykładowca w ramach międzynarodowej wymiany programu Socrates/Erasmus w V. A. Graiciunas School of Management w Kownie na Litwie (2009). Autorka publikacji naukowych w zakresie nauk społecznych, marketingu, zarządzania jakością.
Koordynator i członek zespołów wdrażających liczne projekty dofinansowane ze środków UE oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od  2013 pracownik Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej, początkowo Kierownik Działu Marketingu i Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, a od 2019 Zastępca Dyrektora CEA-Filharmonii Gorzowskiej. Od stycznia 2020 roku pełniąca obowiązki Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej.
   
   
   
 


Konkurs z okazji Dnia Kobiet

03.03.2021
Konkurs z okazji Dnia Kobiet
Złóż oryginalne życzenia ważnej dla Ciebie Kobiecie i wygraj podwójne zaproszenie na koncert kameralny.

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nasza wyjątkowa propozycja koncertowa. „Wieczór z Piazzollą” to pełne nastrojowych brzmień spotkanie z muzyką Astora Piazzolli - argentyńskiego kompozytora okrzykniętego mianem króla tanga. Koncert odbędzie się w poniedziałek 8 marca o godzinie 20.00.

Znów zapraszamy do Filharmonii!

09.02.2021
Szanowni Państwo,
 
miło nam poinformować, że od 12 lutego wznawiamy działalność koncertową z udziałem publiczności! W programach najbliższych koncertów znajdą Państwo m. in. romantyczne tematy muzyczne, najpiękniejsze polskie melodie tradycyjne oraz wielkie dzieła symfoniczne.
 
Zapraszamy Państwa do zakupu biletów przez Internet. Bilety można także zakupić w kasie filharmonii od wtorku do piątku w godzinach 12:00-16:00 oraz godzinę przed koncertem.

Odszedł Maestro Jacek Kraszewski

14.01.2021

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Maestro Jacka Kraszewskiego, znakomitego dyrygenta, który od kwietnia 2017 roku kierował Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej.
Był długoletnim dyrektorem Opery na Zamku w Szczecinie, dyrektorem artystycznym Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz cenionym wykładowcą akademickim.
 
Łączymy się w żalu z Rodziną i Najbliższymi oraz wszystkimi, którym brak będzie Jego obecności na scenie, w sali wykładowej i w życiu.
 
Dyrektor Filharmonii Gorzowskiej
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Pracownicy Filharmonii Gorzowskiej

      
fot. Katarzyna Chorążyczewska

Urodził się w Szczecinie, był absolwentem szczecińskich szkół muzycznych w klasie skrzypiec. W latach 1965-1973 był chórzystą Szczecińskiego Chóru Chłopięcego „Słowiki”, prowadzonego przez Jana Szyrockiego. W latach 1976-1978 był skrzypkiem orkiestry symfonicznej Państwowej Filharmonii Szczecińskiej im. M. Karłowicza. W latach 1978-1982 studiował w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury prof. Witolda Krzemieńskiego. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem oraz nagrodę rektora. Już podczas drugiego roku studiów debiutował jako dyrygent na koncertach symfonicznych z orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, zyskując wysokie uznanie zespołu, publiczności i krytyki.

W latach 1978-1992 związany był z Operą i Operetką w Szczecinie jako skrzypek, dyrygent, a od 1989 roku – dyrektor naczelny i artystyczny. Z zespołem tym wielokrotnie występował w Austrii, Danii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii oraz we Włoszech. Był w tym czasie częstym gościem Landestheater Dessau, gdzie prowadził m.in. Halkę, Traviatę, Toscę, Madame Butterfly i inne. Współpracował również jako kierownik muzyczny i aranżer z teatrami dramatycznymi Szczecina, równolegle prowadził działalność koncertową jako dyrygent Filharmonii Szczecińskiej. Był jednym z inicjatorów i organizatorów Festiwalu Muzyki Współczesnej „Młoda Muzyka Polska”, który odbywał się w latach 1985-1987 w Szczecinie. Koncertował z tak wybitnymi solistami, jak m.in.: Andrzej Bauer, Julius Berger, Beata Bilińska, Nancy Casanova, Halina Czerny-Stefańska, Ewa Czermak, Barbara Hesse-Bukowska, Krzysztof Jakowicz, Krzysztof Jabłoński, Stefan Kamasa, Kevin Kenner, Adam Klocek, Izabela Kłosińska, Adam Kruszewski, Barbara Kubiak, Konstanty Andrzej Kulka, Roman Perucki, Ewa Podleś, Agnieszka Rehlis, Agata Szymczewska, Tomasz Strahl, Romuald Tesarowicz, Lew Własenko, Michaił Woskresienski, Adam Zdunikowski, Tadeusz Żmudziński. Pod jego batutą debiutował jeden z najwybitniejszych dziś skrzypków młodego pokolenia – Bartłomiej Nizioł.

W latach 1982-1987 pracował jako asystent w Akademii Muzycznej w Poznaniu – Filia w Szczecinie. W latach 1993-1996 pracował jako dyrygent w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, pełniąc w nim, w sezonie artystycznym 1994/1995, obowiązki dyrektora artystycznego. Od 1994 roku współpracował z Polską Operą Telewizyjną we Wrocławiu, z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu oraz z zespołem Ballet Classique de Paris. W latach 1993-1998 był dyrektorem artystycznym letnich Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych, odbywających się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Z tworzoną podczas nich orkiestrą symfoniczną koncertował m.in. na Międzynarodowym Festiwalu w Kamieniu Pomorskim. Od 1998 roku był dyrygentem młodzieżowej Polsko-Niemieckiej Orkiestry Symfonicznej „Pomerania”. Współpracował też z Telewizją Polską, opracowując programy poświęcone operze, baletowi i muzyce symfonicznej. Był częstym gościem polskich i zagranicznych zespołów symfonicznych i operowych. W latach 2005-2007 był zastępcą dyrektora ds. artystycznych w Operze na Zamku w Szczecinie. W listopadzie 2013 został dyrygentem Szczecińskiego Chóru Męskiego „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego. Był profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie.
Od kwietnia 2017 był dyrygentem Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.

 

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...  > »
Virtualnetia.com   projektowanie stron internetowych