MENU

« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...  > »

Blisko 90 tysięcy na operę dla dzieci i młodzieży

27.02.2020
Filharmonii Gorzowskiej udało się uzyskać znaczne dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu już w listopadzie tego roku wystawiona zostanie napisana przez gorzowiankę opera dla dzieci, która uznana została za najlepszą w kraju.

Blisko 90 tysięcy na operę dla dzieci i młodzieży

27.02.2020
Filharmonii Gorzowskiej udało się uzyskać znaczne dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu już w listopadzie tego roku wystawiona zostanie napisana przez gorzowiankę opera dla dzieci, która uznana została za najlepszą w kraju.

Genialny fortepian i urodziny Mistrza Beethovena

18.02.2020
Jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów, błyskotliwy komentator Konkursu Chopinowskiego w 2015 roku, pod wrażeniem jego talentu byli m.in. Wojciech Kilar i Witold Lutosławski. Paweł Kowalski wystąpi w Filharmonii Gorzowskiej w koncercie otwierającym obchody 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena. Nam opowiada m.in. o przyjaźni z Lutosławskim oraz o tym, dlaczego jako nastolatek zakochał się w muzyce Beethovena. 

Muzyka dawnego Landsberga odkryta na nowo

24.01.2020
Czy dawni mieszkańcy Landsberga lubili tańczyć? Jakiej muzyki słuchano na terenach dzisiejszego Gorzowa i okolic? Na te i inne pytania dotyczące historii kultury muzycznej Landsberga starali się odpowiedzieć historyk i regionalista Robert Piotrowski i były dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Mariusz Wróbel. Już wkrótce poznamy kolejny element wyników ich śledztwa – odnaleziono utwór napisany przez landsberskiego kompozytora. Usłyszymy go 30 stycznia na koncercie kameralnym w Filharmonii Gorzowskiej. O szczegółach opowiada Robert Piotrowski.

Dźwięk harfy przynosi szczęście miłości

20.01.2020
Wybitna polska harfistka, kompozytorka, ceniony pedagog, nagrała muzykę do ponad setki filmów. W Filharmonii Gorzowskiej wystąpi podczas koncertu walentynkowego - wyjątkowej uczcie dla zmysłów, podczas której ukazane zostaną wszystkie odcienie miłości. Anna Sikorzak – Olek opowiada o harfie, muzyce miłości i koncercie „Poezje i Romanse”.

Beethoven i Karłowicz na nowo odkryci

04.11.2019
Rok 2019 jest dla maestro Jerzego Salwarowskiego szczególny. Za nim 50 lat pracy artystycznej i blisko dwa tysiące koncertów w salach całego świata. 8 listopada gościnnie pokieruje Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej podczas koncertu symfonicznego „Odrodzenie”, a towarzyszyć mu będzie syn i znakomity pianista, Hubert Salwarowski. W programie najpiękniejszy koncert fortepianowy Beethovena oraz na nowo odkryty Karłowicz.

Muzyka, która jest dokumentem

14.10.2019
Dwóch współczesnych kompozytorów amerykańskich, dwa muzyczne dokumenty, dwie poruszające historie opowiedziane dźwiękami. Koncert kameralny „Reich/ Glass” w Filharmonii Gorzowskiej będzie niewątpliwie zaskakującym i wyjątkowym wydarzeniem. O szczegółach opowiada Maciej Grygiel, członek Kwartetu smyczkowego im. Henryka Mikołaja Góreckiego, który 16 października wystąpi przed gorzowską publicznością.

Przetarg na najem powierzchni w obiekcie Filharmonii Gorzowskiej

24.09.2019
Przetarg na najem powierzchni w obiekcie Filharmonii Gorzowskiej z przeznaczeniem pod automaty vendingowe. Składanie ofert do dnia 26.09.2019 r. do godziny 13:00.

Ogłoszenie z dnia 24.09.2019

Zaproś znajomych do Filharmonii Gorzowskiej i wygraj wakacje z Itaką!

03.06.2019
Jak co roku, wspólnie z naszym partnerem, salonem Itaka z gorzowskiej Galerii Nova Park, ogłaszamy konkurs, w którym można wygrać voucher o wartości 2000zł do wykorzystania na dowolny wycieczkowy cel. Wystarczy nagrać film, nie dłuższy niż 1,5 min, który będzie zaproszeniem do Filharmonii Gorzowskiej i w którym powiecie, dlaczego warto nas odwiedzać :) Drugim warunkiem jest zakup biletu na Galę zakończenia sezonu artystycznego, która odbędzie się  14 czerwca. Czekamy na Wasze kreatywne pomysły. Konkurs trwa do 13 czerwca, a zwycięzcę poznamy dzień później, podczas Gali. Szczegóły dotyczące zasad udziału w konkursie znajdziecie w regulaminie.

Życzymy powodzenia!Między emocjami, a szlachetnością

16.05.2019
Młody, genialny wiolonczelista. Laureat wszystkich konkursów, do jakich przystępował. Ceniony za „oszałamiającą technikę i wirtuozowski wdzięk”. Marcin Zdunik 17 maja wystąpi w Filharmonii Gorzowskiej w koncercie „Między muzyką, a przeznaczeniem”. W krótkiej rozmowie opowiada nam o swojej drodze do sławy oraz poszukiwaniu absolutu w muzyce.

« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...  > »
Virtualnetia.com   projektowanie stron internetowych