MENU

poniedziałek 5 listopada 2018
10:00
JAK MONIUSZKO I CHOPIN POLSKĘ KOCHALI
AKADEMIA MUZYKI
kup bilet
Akademia Muzyki to adresowany do dzieci i młodzieży cykl audycji muzycznych, którego celami są systematyczne upowszechnianie wiedzy o muzyce, kompozytorach, instrumentach, epokach i stylach muzycznych, a także nauka świadomego obcowania z muzyką klasyczną. Formuła comiesięcznych spotkań łączy w sobie elementy koncertu oraz minilekcji opartej w dużej mierze na interakcji z młodymi uczestnikami. Każda audycja to muzyka na żywo w wykonaniu zawodowych muzyków, ciekawy komentarz prowadzącego oraz multimedia, które świetnie uzupełniają i ilustrują temat każdego spotkania. Dodatkowym atutem wszystkich działań edukacyjnych prowadzonych przez Filharmonię Gorzowską jest profesjonalna przestrzeń koncertowa, która – dzięki swojej doskonałej akustyce – stanowi najlepsze miejsce odbioru muzyki, sama zaś obecność w obiekcie filharmonii to bardzo istotny element szeroko rozumianej edukacji kulturalnej. Audycje z cyklu Akademia Muzyki odbywają się w sali kameralnej.

Tematem przewodnim Akademii Muzyki w sezonie 2018/2019 będzie muzyka polska w bardzo różnych wydaniach – od klasyki, przez muzykę ludową i rozrywkową, po melodie z ulubionych polskich bajek. 

JAK MONIUSZKO I CHOPIN POLSKĘ KOCHALI  
5-8 listopada 2018
9:00, 10:00, 11:00
W listopadzie będzie okazja, by udowodnić nie tylko to, że Polacy muzykę komponowali, ale przede wszystkim to, że robili to po mistrzowsku. Bohaterami naszego spotkania będą zatem dwaj wybitni twórcy – Stanisław Moniuszko i Fryderyk Chopin. Słuchając kompozycji obu mistrzów, przyjrzymy się m.in., jaką rolę w ich muzycznych sukcesach odegrała Polska. Audycje poprowadzi Natalia Makuch.

Przed dokonaniem zgłoszenia do udziału w audycjach z cyklu Akademia Muzyki prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM DZIAŁAŃ EDUKACYJNYCH W SEZONIE 2018/2019 << kliknij i przeczytaj

BILETY:
8 zł / dziecko
opiekunowie – wstęp wolny

INFORMACJE I ZAPISY: 
T: 95 73 92 748
T: 95 73 92 700

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com