MENU

sobota 5 kwietnia 2014
19:00
KONCERT HIROMI SOLO
kup bilet
KONCERT Hiromi w ramach GORZÓW JAZZ CELEBRATION 
ORGANIZATOR: Jazz Club "Pod Filarami"
Szczegóły koncertu: http://jazzfilary.pl/ 

Hiromi Uehara / fortepian
urodzona 26 marca 1979 w Hamamatsu, Japonia, znana jako Hiromi, jazzowa pianistka i kompozytorka. Słynie z wirtuozowskiej techniki i energetycznych występów. Jej muzyka to mieszanka gatunków muzycznych: post-bopu, progresywnego rocka, klasyki i nowoczesnego fusion. Naukę klasycznej gry na fortepianie rozpoczęła w wieku pięciu lat. Do świata jazzu została wprowadzona przez swoją nauczycielkę gry na fortepianie Noriko Hikidę. Jako 14-latka grała z Czech Philharmonic Orchestra. 17-letnią Hiromi przypadkowo poznał w Tokio Chick Corea i zaprosił do wspólnej gry na koncercie następnego dnia, 10 lat później nagrali wspólnie koncertowy podwójny album w tokijskim Blue Note. Studiowała w Berklee College of Music w Bostonie w Massachusetts w klasie Ahmada Jamala i już przed jej ukończeniem podpisała kontrakt ze słynną audiofilską wytwórnią Telarc.
Od czasu debiutu w 2003 r. Hiromi koncertowała na całym świecie oraz występowała na najważniejszych festiwalach jazzowych. Występowała m.in. na Newport Jazz Festival, w paryskiej Olimpii, a w lecie 2010 r. koncertowała ze Stanley Clarke Band.
Występuje i nagrywa solo i jako The Trio Project z basistą Anthony Jacksonem i perkusistą Simonem Philipsem. Nagrywała także z gitarzystą Davem Fiuczynskim jako Hiromi's Sonicbloom, w duecie z Chickiem Coreą i ze Stanley Clarke Band.
Nagrała do tej pory 8 albumów studyjnych dla Telarca: Another Mind (2003), Brain (2004), Spiral (2006) i Place to Be (2009) jako Hiromi,  Time Control (2007) i Beyond Standard (2008) jako Hiromi's Sonicbloom oraz Voice (2011) i Move (2012) jako The Trio Project.

Hiromi gra na fortepianie koncertowym Yamaha CFIII-S, oszczędnie używa także instrumentarium elektronicznego.
                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                 Tekst: Marek Demidowicz
źródło informacji: http://jazzfilary.pl/index.php?mod=events&act=more&nID=107
Oficjalna strona: www.hiromiuehara.com/en/profile/  www.youtube.com/watch 

 
virtualnetia  projektowanie stron internetowych