MENU

piątek 8 marca 2019
19:00
Widowisko EACHTRA
Widowisko EACHTRA
Międzynarodowy Dzień Kobiet Po Irlandzku
kup bilet
EACHTRA – spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji – projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs (www.jrm.art.pl), zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien (https://irlandzki.com) oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka (www.fraszczak.com).

Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Szkocji i Irlandii, Walii i Bretanii. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują animacjami, recytowanymi fragmentami literatury oraz żywą muzyką.
 
Wykonawcy:
 
Jig Reel Maniacsto jedna z najstarszych (założona w 1990 roku), charakterystycznych (charakternych) i najbardziej wziętych formacji muzyki celtyckiej w Polsce, grająca Celtic fusion – celtyckie brzmienia i smaki skojarzone z takimi gatunkami jak: rock, jazz, funk, reggae – muzykę instrumentalno-wokalną aranżowaną na wielobarwne instrumentarium:
 
Michał Jankowski – gitara akustyczna
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny, flażolety
Julia Owczarek – skrzypce
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew
Krzysztof Łangowski – gitara elektryczna
Maciej Czarnecki – perkusja, instrumenty perkusyjne
 
Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Tancerzy łączy pasja do tańca. Pogłębiają ją podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów. Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark, solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.
 
MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne – www.jrm.art.pl
TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne – https://irlandzki.com
OBRAZ – przezrocza ze Szkocji i Irlandii Anny Grabowskiej – artystki fotografika mieszkającej w Szkocji i Krzysztofa Schramma – prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce.
SŁOWO – proza i poezja szkocka, irlandzka i walijska, recytacje w językach celtyckich i w tłumaczeniach.
Czas: 2 x 55 minut i przerwa 15-20 minut
 
 
VIDEO – widowisko widziane okiem filmowca (Dariusz Zaród, kwiecień 2013):
https://www.youtube.com/watch?v=nyNVuJ_daVs
 
FOTOGRAFIE:
Teatr Rampa w Warszawie, 17 marca 2017
http://www.jrm.art.pl/gallery/index.php?pageType=folder&currDir=./2017/2017-03-17%20Eachtra%20for%20Paddy%20Rampa%20Theatre%20Warsaw
Centrum Kultury Browar B we Włocławku, 16.03.2018
http://www.jrm.art.pl/gallery/index.php?pageType=folder&currDir=./2018/2018.03.16_Wloclawek_CKBB

KONCERT ORGANIZATORA ZEWNĘTRZNEGO
 

Realizacja   Virtualnetia.com