MENU

niedziela 28 kwietnia 2019
10:00
iGRA z wnuczką babcia, dziadek
– będzie słychać u sąsiadek!

VIII spotkanie warsztatowe
kup bilet
 „iGRA z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek” to projekt, którego celem jest budowanie mostów pomiędzy na pozór odległymi światami. W ramach projektu połączone zostaną dwa pokolenia dziadek/ babcia – wnuczek/wnuczka: jedno z nostalgią wspominające dni swojej młodości, drugie wychowywane w duchu nowoczesnych technologii. Z połączenia tych dwóch perspektyw, w ramach projektu powstaną ścianki muzyczne, które zostaną zainstalowane w zabytkowym ogrodzie Muzeum Lubuskiego. Dzięki temu, w tym miejscu powstanie swoisty muzyczny plac zabaw, który stanie się miejscem rodzinnych spotkań i pretekstem do wspólnego spędzania czasu. Wszystkie działania warsztatowe odbędą się w dwóch lokalizacjach: w Filharmonii Gorzowskiej oraz Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta. Współpraca tych dwóch instytucji w sposób symboliczny połączy wartości młodego, nowoczesnego, energicznego pokolenia z dojrzałością i doświadczeniem seniorów. Projekt zostanie zainaugurowany Dniem Babci i Dziadka (27 stycznia 2019, niedziela), a zakończy się Dniem Dziecka (2 czerwca 2019, niedziela).

Ósme ze spotkań to czas wytchnienia od warsztatów konstruktorkich. Będzie to dzień, kiedy to oderwiemy się od codzienności podczas sesji relaksacyjnej na świeżym powietrzu, w otoczeniu zabytkowego muzealnego parku. Jak podziała na nas konfrontacja dźwięków natury z odgłosami "miejskiej dżungli"? Pozwólmy wsłuchać się naszym ciałom w dźwiękowe bogactwo i reagować wyłącznie zmysłami!

UWAGA! Warsztaty odbywają się w siedzibie Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta przy ul. Warszawskiej 35.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 
_____________________________________________________________________________________________________________
Projekt dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
 
Realizacja   Virtualnetia.com