MENU

niedziela 2 czerwca 2019
10:00
iGRA z wnuczką babcia, dziadek
– będzie słychać u sąsiadek!

dzień otwarty z okazji Dnia Dziecka
kup bilet
Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta zapraszają na Muzyczny Piknik z okazji Dnia Dziecka. Będzie to finał projektu „iGRA z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek!”, podczas którego uczestnicy projektu zaprezentują szerokiej publiczności wykonane przez siebie ścianki muzyczne, a także wcielą się w role instruktorów podczas warsztatów tworzenia ekoinstrumentów. Muzyczny Piknik uświetni muzyczny występ par międzypokoleniowych dziadek/ babcia – wnuczek/wnuczka, przy akompaniamencie Jolanty Kępki. Podczas pikniku zostaną także zaprezentowane dwa instrumenty plenerowe, zbudowane przez konstruktorów projektu, a także materiał fotograficzny i filmowy, dokumentujący przebieg projektu. Dodatkową atrakcją będą stanowiska z wielkoformatową grą planszową i mega puzzlami, przygotowane przez firmę ENERIS Surowce. Piknik odbędzie się w ogrodzie muzealnym przy ul. Warszawskiej 35 w godzinach od 11:00 do 13:00.
 
„iGRA z wnuczką babcia, dziadek – będzie słychać u sąsiadek!” to projekt, którego celem było budowanie mostów pomiędzy na pozór odległymi światami. W ramach projektu połączone zostały dwa pokolenia dziadek/ babcia – wnuczek/wnuczka: jedno z nostalgią wspominające dni swojej młodości, drugie wychowywane w duchu nowoczesnych technologii. Z połączenia tych dwóch perspektyw, w ramach projektu zostały zbudowane ścianki muzyczne, zainstalowane w zabytkowym ogrodzie Muzeum Lubuskiego. Dzięki temu powstał swoisty muzyczny plac zabaw – miejsce rodzinnych spotkań. Wszystkie działania warsztatowe odbyły się w dwóch lokalizacjach: w Filharmonii Gorzowskiej oraz Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta. Współpraca tych dwóch instytucji w sposób symboliczny połączyła wartości młodego, nowoczesnego, energicznego pokolenia z dojrzałością i doświadczeniem seniorów. Projekt został zainaugurowany w Dniu Babci i Dziadka (27 stycznia 2019, niedziela), a zakończy się w Dniu Dziecka (2 czerwca 2019, niedziela). Partnerem inicjatywy jest ENERIS Surowce Oddział w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Jolanta Kępka, Katarzyna Chorążyczewska / autorki i animatorki projektu
Aleksander Lasek / animator perkusista, konstruktor
Radosław Urbanowski / konstruktor
Hanna Kotas / edukatorka, muzealniczka
 
_____________________________________________________________________________________________________________
Projekt dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.
 
Realizacja   Virtualnetia.com