MENU

niedziela 25 sierpnia 2019
16:00
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
kup bilet
MARTYNA KUBIK / FORTEPIAN
Urodziła się 25 lipca 1999 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Aleksandry Dobrowolskiej-Schut. W roku 2017 ukończyła z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Olgi Łazarskiej. Aktualnie jest studentką II roku studiów muzycznych na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. 
W latach 2008-2010 współpracowała z Operą Krakowską – brała udział w przygotowaniu premiery i przedstawieniach opery dziecięcej Pan Marimba. Jest finalistką w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (Warszawa, 2018) oraz laureatką wielu innych konkursów pianistycznych, mając na koncie m.in.: III miejsce w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” (Konin – Żychlin, 2016), III miejsce w XIX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Konin, 2016), I miejsce w IV Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym (Szczecin, 2015), I miejsce oraz nagrodę specjalną dla Największej Indywidualności XX Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w XX Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej (Żagań, 2015), II miejsce w XIII Konkursie Pianistycznymim. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego (Płock, 2014), III miejsce w VII Podkarpackich Spotkaniach Pianistycznych (Krosno, 2014), III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym (Konin, 2014), II miejsce w III Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich (Kraków, 2012), III nagrodę w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Beli Bartoka dla Dzieci i Młodzieży (Warszawa, 2010), III miejsce w XIX Kłodzkim Konkursie Pianistycznym (Kłodzko, 2009).
W ramach zdobytych nagród – jako laureatka nagrody specjalnej dla Największej Indywidualności XX Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu – została zaproszona przez prof. Jerzego Stryjniaka do USA, gdzie w listopadzie 2015 zagrała koncert w Nowym Jorku, zaś w styczniu 2016 – jako laureatka I miejsca w IV Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym – wykonała recital w ramach cyklu Młode Talenty w Muzeum Fryderyka Chopina, zorganizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako laureatka ogólnopolskich konkursów pianistycznych została również zaproszona przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina do udziału w cyklu „Kwadranse muzyczne w Żelazowej Woli” i w latach 2016 i 2017 zagrała dziesięć koncertów w domu urodzenia Fryderyka Chopina.
W lutym 2017 została zakwalifikowana do mistrzowskiego kursu muzycznego Morningside Music Bridge, zorganizowanego przez MMB Foudation we współpracy z Calgary Philharmonic Society oraz New England Conservatory, który odbył się w lipcu 2017 w Bostonie. 
Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Małopolskiej Fundacji ,,Sapere Auso”, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz podopieczną Fundacji Pro Musica Bona.

WYKONAWCY:
Martyna Kubik / fortepian
Jacek Kraszewski / dyrygent
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej

PROGRAM:
FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)
Koncert fortepianowy e-moll op. 11
  Allegro maestoso
  Larghetto
  Rondo – Vivace
***
FRYDERYK CHOPIN
Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
Walce op. 34
  Vivace
  Lento
  Vivace
Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
Ballada f-moll op. 52

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.


Realizacja   Virtualnetia.com